با دردکشان هرکه درافتاد برافتاد

مطالبی که بعضاً ایراد تهمت، افترا، اتهام و مواردی از این قبیل می‎‏باشد.

مواردی که محتوای آن متشکل از هتک‏‎حرمت افراد، ناسزا یا فحاشی است.

مصادیق فراوانی که به زعم نویسنده و ارسال کننده‎‏ی کامنت حاوی مطالب متقن و قابل استنادی است، لکن به زعم ما با نگاه تخصصی و حقوقی فاقد اتقان و محمل قانونی است.

پیام‏‎های بسیار زیادی که سراسر آن درد دل، بیان واقع و درخواست‏‎های کاملا منطقی و اخلاقی است، لکن از جهت ارتباط، فاقد هیچ سنخیتی با موضوع و هدف وبلاگ می‏‎باشد که متأسفانه بعضا با دلخوری و اظهار تأسف این عزیزان همراه است.

و از همه بیشتر پیام‏‎های غیرمنطقی و فاقد ابتدایی‏‎ترین اصول اخلاقی و ارزشیِ تعداد زیادی از مخالفین فعالیت وبلاگ.

بصیر در طول عمر اندک خود با ارائه دلایل متقن، مبرهن، مستند و شفاف به بیان تعارض در رفتار و گفتار و ظواهر عده‏‎ای نمود که طی ایام حضور خود در شرکت بهره‏‎برداری برای انجام امور روزمره، عادی، فنی و ... به صورت افراطی از نام و یاد نمادهای دینی، مذهبی استفاده نموده از این که شاهدان و ناظران فراوان متحیر از استفاده ابزاری ایشان از اصول و ارزش‏‎ها شده پایه‎‏های اعتقادی تعداد زیادی از ایشان متأثر از این اقدامات متزلزل شود ابایی نداشته و ندارند.

بصیر مستند و متقن مصادیق بسیار اندکی از تعداد بسیار زیادی از جرایم و تخلفات این افراد را که همگی آن به نام دین و ارزش‎‏ها صورت پذیرفته است بیان داشته از دستگاه‏‎های نظارتی درخواست رسیدگی به این جرایم و تخلفات نمود.

بصیر مصادیق فراوانی از به تاراج رفتن بیت‏‎المال و ثروت‎‏اندوزی تعداد زیادی از مدعیانِ دروغین اصول و ارزش‏‎ها، از بودجه شرکت و اموال عمومی ارائه نمود.

بصیر تعداد بسیار زیادی از ویژه‎‏خواری‏ها از جمله وام‏‎ها، علی‏‎الحساب‏‎ها، سنوات‏‎ها، پرداخت چندده میلیون تومان بابت تبدیل صندوق بیمه بازنشستگی تعدادی از نورچشمی‏‎های جدیدالاستخدام از محل بودجه شرکت و از همه تحیرانگیزتر پروژه مسکونی ازگل که به خفا و دور از چشم همه به مانند میراث پدری به تعداد خاصی از افراد اختصاص یافته بود بیان کرد.

اما دریغ از یک پاسخ مستند و مستدل در ردّ و یا حتی توجیه این موارد. ما که در این ایام کوتاه چیزی جز تهدید، ارعاب، فحاشی و آسمان و ریسمان به هم بافتن از این آقایان و اندک طرفداران ایشان مشاهده نکردیم.زیر و رو کردن ایل و طایفه‏‎ی ما، تحقیق و تفحص گذشته‏‎ی ما از دوران کودکی تا به امروز، کنترل ورود و خروج و مصاحبت با افراد، فضاسازی، شایعه‏‎پراکنی، اشاعه اخبار کذب، دشمن‎‏تراشی و موارد متعدد دیگر جهت اعمال فشار برای به تعطیلی کشاندن بصیر. اما به لطف خداوند سبحان دریغ از به دست آوردن یک نقطه متقن و مستند منفی برای این هدف خود. البته این بدان مفهوم نیست که ما عاری و مصون از خطا و اشتباهیم. ما عبد عاصی خداوندیم که دل در گرو لطف و محبت او برای اصلاح و هدایت خود داریم. همو که ستارالعیوب است و خیرالحافظین. ما ابایی از پذیرش اشتباهات و خطاهای احتمالی خود نداریم و با شجاعت در صورت التفات به آن از تلاش جهت اصلاح دریغ نخواهیم کرد.

یکی از شبهات و شائبه‏‎هایی که از بدو فعالیت وبلاگ به منظور تحت‏‎الشعاع قراردادن فعالیت آن، به دروغ از سوی تعدادی از مخاطبان و ویژه‏‎خواران در بعضی محافل نقل گردید و چند نوبت نیز در اوان فعالیت وبلاگ، تهدید به ترویج آن در صورت ادامه فعالیت شده بود؛ خبر دروغ دریافت چند ده میلیون تومان وجه از شرکت توسط بنده بود. این خبر در ایام اخیر با شتاب بیشتری از سوی افراد معلوم‎‏الحالی در حال ترویج در سطح شرکت به منظور تحت‎‏الشعاع قراردادن وبلاگ است. به شکلی که حجم وسیعی از کامنت‏‎های ارسالی از سوی بینندگان وبلاگ به این موضوع اختصاص یافته است. لکن همانگونه که در سطور ابتدایی آمده است به منظور پرهیز از ورود به حواشی و دور شدن از اهداف وبلاگ از درج آن معذور بودیم. بسیاری از بینندگان وبلاگ که اقدام به درج این کامنت‎‏ها نموده بودند با ارسال کامنت‏‎های بعدی، عدم درج این کامنت‏‎ها را مبیّن صحت این اخبار اعلام نمودند. به همین دلیل به منظور تنویر افکار شما مخاطبان محترم و در عمل به کلام گهربار امیرالمومنین(ع) که "اتقو من مواضع التهم"، اصل ماجرا به شرح ذیل بیان می‏‎گردد:

تنها مسجد روستای دهمیان از توابع شهرستان سوادکوه در استان مازندران به علت فرسودگی تخریب و در سال 90 اقدام به آغاز عملیات بازسازی آن گردید. با توجه به محدودیت مالی و بضاعت اندک اهالی آن روستا، بنده نیز به مانند بسیاری از اهالی اقدام به معرفی آن مسجد به خیرین جهت مشارکت در بازسازی آن نمودم. در همان ایام یکی از همکاران جدیدالاستخدام که ارتباط خوبی با آقای قلی‏‎ها داشت پس از اطلاع از موضوع، به بنده اعلام نمود که ایشان در این قبیل موارد شخصا اقدام به کمک نموده یا در صورت عدم بضاعت مطمئناً شما را به خیرین مسجدساز معرفی خواهد نمود. پیرو پیشنهاد ایشان، یکی از نامه‏‏‎های ممهور به مهر هیات امنای مسجد را که به صورت تیپ و ثابت برای ارائه به اشخاص مختلف تهیه شده بود، با اضافه نمودن نام آقای قلی‏‎ها (به عنوان شخص حقیقی و نه به عنوان شخص حقوقی و مدیرعامل شرکت) به همراه مستندات مربوطه اعم از تاییدیه شماره حساب بانکی مسجد، از سوی اداره اوقاف شهرستان و بانک عامل و تصاویر مراحل مختلف تخریب، کلنگ‎‏زنی، اسکلت و ...، برای ایشان ارسال گردید. مدتی بعد معاون پشتیبانی شرکت طی تماس تلفنی با اینجانب اعلام نمود مساعدت آقای قلی‏‎ها برای مسجد مذکور طی یک فقره چک به مبلغ 25 میلیون تومان آماده تحویل است و شما با ارائه معرفی‎‏نامه و مجوز دریافت چک از سوی هیات امنای مسجد برای دریافت آن مراجعه نمایید. پس از اطلاع از اینکه چک از محل اعتبارات شرکت صادر شده نه از طرف شخص آقای قلی‏‎ها، ایراد مذکور به ایشان اعلام گردید لکن ایشان در توجیه این شبهه اعلام نمود که مستند به تبصره پنجم ذیل ماده واحده بودجه سال 91 شرکت، اعطای کمک به موسسات عمومی و عام‏‎المنفعه تا سقف 200 میلیون تومان قانونی بوده و این کمک عیناً بر اساس تبصره مذکور پرداخت شده است. متعاقب این اظهارات ایشان اینجانب پس از مراجعه و ارائه مستندات به معاونت پشتیبانی، در محل دفتر ایشان چک مذکور را به شرح تصویر الصاقی دریافت و برای متولیان امر ارسال نمودم.

حال پس از شرح مبسوط ماوقع، سوال از مروجّین اخبار خلاف واقع آن است که در کدام قسمت این چک نام بنده درج شده که شما آن را دریافت مبالغ چندده میلیون تومانی توسط مصطفی رجبی به عنوان بلاعوض، وام، علی‏‎الحساب یا هر عنوان دیگری می‎‏نامید تا ما را نیز همانند خود بدانید و ده‎‏ها میلیون تومان سنوات، علی‏‎الحساب، وام‏‎های مکرر، خانه ازگل و موارد متعدد از ویژه‏‎خواری‏‎های خود را توجیه نمایید. اینگونه افکار عمومی را به سخره نگیرید و شعور مخاطبان را اندک مپندارید.

ما آمادگی کامل داریم تا در صورتی که مراجع قانونی پرداخت این مبلغ را در کمک به مسجد غیرقانونی اعلام نمایند به همت خیرین، عین مبلغ را جمع‎‏آوری و در اولین فرصت آن را به شرکت مسترد نماییم چرا که بر این عقیده‎‏ایم نورانیّت و معنویّت مسجدی که بیش از 600 میلیون تومان برای ساخت آن هزینه شده نباید با مبلغ اندک 25 میلیون تومان از بین رفته این کار معنوی و باقی‏‎الصالحاتِ ابدیِ متولیان آن تحت‎‏الشعاعِ شبهات فقهی و قانونی قرار گیرد.

حال شما بفرمایید که آیا حاضرید کل مبالغ کلانی که از قِبل بهره‎‏مندی از رانت، تخصیص‎‏های ویژه که در عناوین مختلف وبلاگ آمده است و بر کسی پوشیده نیست و آشکارا، بدون کوچک‎‏ترین ابهام و ایرادی بر خلاف شرع، قوانین و مقررات از محل اموال عمومی و بیت‎‏المال دریافت نموده‎‏اید را به بیت‎‏المال برگردانید.

بسم‏‎الله..........تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

بس تجربه کردم که درین دِیر مکافات

با دردکشان هرکـــــــه درافتاد برافتاد

گر جان بدهد سنگِ سیه، لعل نگردد

با طینتِ اصلی چـــه کند، بدگهر افتاد

/ 4 نظر / 65 بازدید
سعيد باقري نژاد بسابي

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت رفيق شفيق آقاي رجبي ، دست مريزاد انشاءا... خداوند متعال هميشه پشتيبان و نگهدار شما باشد . ومن ا... التوفيق ضمناً برادر سري يه سايت ما هم بزن نظرت را بده البته اگه وقت كردي . خوش باشي

زهرا

سلام « اجرتان با خداوند متعالی . ان شا الله همیشه و در همه مراحل موفق باشید .

منصور

خدا بهت اجر بده.از تهمت وتهديد هم نترس .دستشون براي همه رو شده. معلومه با افشاگري هايي كه كردي الان دشمن هاي كمي نداري.فقط يه نصيحت دوستانه بهت بكنم برادر كه از اون نترس كه هاي و هوي داره ازاون بترس كه سر به تو داره .از همونهايي كه بترس كه در دوره قلي ها حسابي پيشرفت كردن و براش تا كمر خم مي شدن و هركسي رو به خواستش له مي كردن ولي الان يا تأييدت مي كنند و بهت دست مريضاد مي گن يا توي اداره بهت لبخند مي زنند ولي در پشت پرده عليه خودت و وبلاگت اقدام مي كنند

علی

سلام مصطفی رجبی عزیز البته از لحاظ قانونی بحث دریافت کمک هزینه ممکن است درست باشد ولی ایکاش شما رعایت می کردید و برای جلوگیری از سوء استفاده اقایان این چک را از آقایان نمی گرفتید. البته دوست داشتم بحث خسارات ده میلیارد تومانی مقاومت سقفی را که عزیزان در بازرسی پروژه فوق را در دست داشتند نیز می نوشتید البته تمام اسناد و مکاتبات موجود است ای کاش سازمان بازرسی این مورد را پیگیری می کرد