هزینه‏های استقرار عدالت سازمانی

آری! دنیاخواهی انسان را نابود و آدمی را چنان شیفته خود می‏سازد که او بنده دنیا و نیز بنده هرکسی خواهد بود که اندکی از بهره‏ی دنیا را در اختیار دارد! در این صورت خواهد بود که طبق فرمایش امام علی(ع) آینده شومی در انتظار مسلمین خواهد بود:

"ای مردم؛ آن (بدعاقبتی) هنگامی است که شما مست می‏شوید ؛ ولی نه از باده، بلکه از دنیازدگی و رفاه طلبی"

با این مقدمه و در شرایطی که خواسته عموم شاهدان و ناظران از مدیریت جدید، استقرار عدالت سازمانی و مبارزه با فساد اداری، تبعیض و رانت است. بی‏مناسبت نیست عدالت سازمانی را در سیره امیرمؤمنان مرور کنیم، باشد که متذکر گردیم:

آری تشخیص علی(ع) این بود که نظام صحیح جز بر پایه‏ی عدالت اجتماعی استوار نمی‏گردد و تحقق چنین عدالتی جز با الغاء فواصل طبقاتیِ ایجاد شده میسر نخواهد بود. و خوب می‏دانست که چنین کاری چه زحمت‏ها برایش به بار خواهد آورد و چه دشمن‏ها برایش تراشیده خواهد شد. و "معاویه و امثال معاویه را نیرومندتر خواهد کرد." اما هیچ یک از اینها علی(ع) را از اندیشه خویش برنگرداند...

و با آنکه دشمنان او بسیار کوشیدند که در تاریخ طولانی زندگی امام حتی یک نقطه ضعف کوچک از ایشان بیابند اما نتوانستند. بر منبرها دشنامش دادند اما باورشان این بود که این دشنمام‏ها از ارزشش نمی‏کاهد و حسدشان را فرو نمی‏نشاند. برخی از این دشمنان، ایشان را به ضعف سیاست هم متهم کردند چون امام مردِ مکر و نیرنگ نبود و همچون معاویه و دیگر حکام، مردم و افکارشان را با دارایی ملت (بیت المال) و درآمد عمومی نمی‏خرید!

"به هر حال علی برای یک اصلاح و بهبود همه جانبه که فراگیر همه ادارات و سازمان‏های دولت بود سخت می‏کوشید تا عدالتی را که ضامن حقوق انسان‏هاست محقق سازد."

امام بر گزینش انسان‏های پاک و مناسب در تمامی مراکز پای می‏فشرد. این کوشش و اصرار، از همه سفارش‏ها و نامه‏هایی که به کارگزارانش نوشته است به خوبی پیداست. ایشان می‏فرماید:

...ایشان را از میان آزمودگان و سابقه‏داران در اسلام برگزین که خوش‏تر و آبرومند‏تر و بی‏آزارتر و دور اندیش‏ترند. در کار کارگزارانت بیندیش و آنها را به آزمایش برگزین، نه به دلخواه و خودسرانه که این دو، شاخه‏ای از مجموعه ستم و خیانت است.

سپس به بررسی کار کارگزارانت بپرداز و بازرسانی راستین و امین بر ایشان بگمار، چه بازرسیِ نهانی در کار ایشان عامل وادار کننده آنها به امانت و خوشرفتاری با مردم و سبب عدم پراکندگی یاوران است.

...به راستی که بدترین وزیرانت، کسی است که در حکومت پیشین، وزیر اشرار و شریک گناهان آنان بوده است ، مبادا چنین کسانی محرم رازت باشند که اینان یار تبه‏کاران و یاور ستم‏پیشگان‏اند.
...گزینش اینان (مسئولین) نباید براساس هوشیاری و خوش‏
گمانی شخصی (حسن‏ظن) باشد چه شخصیت‏ها، خویش را به خودآرایی و خوش‏خدمتی، معرفی می‏کنند اما در پشت پرده اثری از خیرخواهی و امانت نیست.

... نباید والی و زمامدار کسانی باشند که نسبت به اموال مسلمانان حریص باشند و نه جاهل در احکام و امور و نه جفاکار و نه حیف و میل کننده و نه اهل رشوه...

...پس تو آنها را به کارهایی که برای شایستگان پیشین کرده‏اند بیازمای و برخوشنام‏ترین و معروف‏ترین آنها به امانت در میان مردم؛ تکیه کن که این دلیل خیرخواهی تو در راه خدا و امامی است که از سوی او مأموری.

در رأس هر یک از کارهایت سرپرستی بگذار که بزرگی کار ناتوانش نکند و بسیاری آن، پریشانش نسازد و هرگاه در کارگزارن و نویسندگانت عیبی بود و تو از آن ضعف غافل ماندی، بازخواستش بر تو خواهد بود...

باشد که رهرو راه و اندیشه آن امام همام باشیم....

نام محفوظ

/ 26 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احمد آقا

آقای رجبی عزیز مطلبی که بنده نوشتم شبیه جوک و شوخی بود که ارزش انتشار پیدانکرد؟

احمد آقا

درود دوباره.درمطلب بنده درج شده بود که شخصا اون مورد رو دیده و شنیده بودم!!به هرحال آقای قلی ها از این قسم داستانها کم نداشتند.

ندا

با عرض سلام خدمت جناب آقای رجبی و همکاران عزیز در پاسخ به کامنت آقای مطلع خواستم عرض کنم که اگر واقعاً شرکت متعلق به خود جناب آقای قلی ها هم بود اینطور می اومدند حاتم بخشی کنند؟در دنیای کسب و کار امروز مدیریت به این معنا نیست واقعاً چند درصدافرادی که توسط آقای قلی ها استخدام شدند استحقاق و شایستگی اون رو داشتند که در یک واحد صنعتی کاملاً تخصصی مشغول به کار بشوند مدیریت احساسی جز این ثمری نخواهد داشت که الان خیل عظیمی از همکاران متاسفانه بی کارند ولی جالب هست که بدانید تو برخی از واحدها مثل واحد خودما که بنده اتون جا کار می کنم اینقدر کار زیاده که فرصت سر خاراندن هم نیست ولی عده ای که آقای قلی بعضاً بواسطه قرابت با تیم مداحان استخدام کرده و یا افرادی که از سایپا اومدند همینطوری ول می چرخند و مثل پادشاه ها هنوز هم فرمانروایی می کنند واقعاً اگه صدای من به گوش مسئولین می رسه یه کاری بکنند مثلاً اینکه کارت فلان آقا که نورچشمی آقای قلی هاست در خونه اش تعریف می شه و من که یک خانم هستم حتماً باید بیام اینجا کارت بزنم که نوعی بی عدالتیه ممنونم از محبت شما

مسعود

سلام علیکم در پاسخ به نظر مطلع خواستم عرض کنم اگه اعطای ریاست براساس تجربه،تحصیلات و شایستگی افراد داده نشه علاوه بر نقض عدالت توزیعی در سازمان باعث می شه انگیزه آدم های تحصیل کرده و توانا هم از بین بره و خواستم به شهردار محترم عرض کنم که در انتخاب مدیرانشون دقت کنند و اگه واقعاً بده بستان سیاسی با آقای قلی ها و باندشون ندارید من بعد ایشان رو در مناصب مدیریتی یا حداقل تو جاهای تخصصی و فنی قرار ندهید که بلایی که بر سر مترو اومد جای دیگه ای تکرار نشه و اگه واقعاً مصلحت ایجاد می کنه که ایشون مدیر بشوند بخاطر خدا ایشون رو توجیه کنید تا در روال مدیریتشون تجدید نظر کنند آقای شهردار بخاطر بسپارید هر اقدامی که یک مدیر در نظام اسلامی می ده به نام مجموعه نظام نوشته می شه پس به عنوان یک بسیجی خواهش می کنم دقت کنید که این امانت عظیم الهی ( مدیریت در حکومت اسلامی) به اهلش سپرده بشه که هم وجهه نظام حفظ بشه و هم اینطور بیت المال و سرمایه مردم حیف و میل و تباه نشه و اینکه این حتی الامکان به ابی عبدا.. قسمتون می دم هیچوقت اجازه ندید تو مجموعه تون باند بازی بکنند و هر کی اومد اتوبوس آدمهاشو بیاره تو را به خون برادر شهیدتون!

منصوری

با سلام در پاسخ به نظر آقای منصوری خواستم عرض کنم چقدر ساده تشریف دارید برادر آقای قلی ها تا چند صباح دیگر دگترایش را خواهد گرفت و از همین حالا عزمشون رو جزم کرده اند که در انتخابات آتی به عنوان نماینده مردم راهی مجلس بشوند ولی با شما موافقم که این طور ناجوانمردانه بیت المال و فراتر از آن نیروهای انسانی جهت نیل به مقاصد سیاسی و فردی افراد مورد سوء استفاده قرار می گیره موافق هستم که آقای قلی ها در روش خودشون تجدید نظر بفرمایند تا اگه دوباره در یک منصب مدیریتی قرار گرفتند فقط و فقط برای خدا مدیریت کنند نه مقاصد و اغراض سیاسی و دنیوی به هر حال تا اونجایی که ما در روایات و احادیث خوانده ایم اسراف وتبذیر گناه هستش حالا اگه از بیت المال باشه که چون امانت مردم خیلی بدتره

چراها؟؟؟

آقای رجبی در عجبم شما که دم از عدالت میزنید چرا کامنت قبلی منو درج نکردید اینکارتون نشون میده گویا حرفا به مزاجاتون خوش نیومده یا 1طور تاییدی بوده که خود شما نیز بر انتصابا نظارت داشتین ومنفعتی هم داشتین به غیر از این معنی دیگه ایی نمیده این عدالتیه که شما از اون دم میزنین؟؟هرمطلبی که به نفعتون باشه درج میکنید کامنت قبلی من تنها سوال شخصی خودم نبود بلکه سوال باقی پرسنل واحد مهندسی خط نیز بود که چرا این همه تبعیض شد بین اوناییکه 20 سال در خط زحمت کشیدن وکسی که 2سال وارد سیستم شد حالا بازم میخواید درج نکنید یا اینبارجواب قانع کننده میدید؟؟چرا هنوز همون افراد خاص باید محل کارت زنیشون در ایستگاه باشه واز 1سری مزایا بهرهمند باشند اگه اینکار قانونیه شما که حقوق هم خوندین باید برای همه باشه اگر قصد اصلاحه پس تبعیضا باید برداشته شه منتظر جواب شما هستم

راهبر

در تایید صحبتهای آقای مسعود من هم موافقم و به جناب آقای مهندس قلی ها پیشنهاد می کنم در درجه اول منصب های تخصصی رو نپذیرید و درجه دوم اگه ناگزیر از پذیرش پست بودید با تدبیر و تعقل و نه احساس و خدای نکرده بدون اندیشه علوم مربوط به آن سازمان را مطالعه بفرمایید که هم به صورت تخصصی به آن سازمان خدمت بفرمایید و هم اینکه آنچه در مترو پیش آورید اونجا بوجود نیاد.

ناصر

برادر رجبی سرمایه ما ایرانی ها نفت و معادن نیستند سرمایه اصیل کشور ما جوانان با استعدادی هستند که به علت سوء مدیریت و بی تدبیری به وسیله سایر کشورها شکار می شوند (فرار مغزها) این استعدادها چنانچه در سازمان ها و دانشگاه ها کشف نشوند نابود می شوند پیشنهاد بنده به مدیرعمال جدید کنار گذاشتن باند بازی و توجه به زمینه های پیشرفت مترو با توجه به استعدادهای همین سازمانه . متشکرم

یاسین

نمیدونم، یعنی نمیفهمم، مگر میشود آدم اینقدر ساده باشد!!! آقایون میان پست میزارن، کامنت میزازن. که چی؟ که آقایون سیاسی و سیاست زده ای مثل قلی ها رو نصیحت کنن، که چی؟ که راه و چاه رو به ایشون نشون بدن، که چی؟ که به اصطلاح امر به معروف و نهی از منکر کنن. بابا این دیگه واقعا موشه، آیییییییی ایهالناس این چیزی که توی همیان روغنمون دیدیم بادمجون نیست، موشه موش!!!!!!!! بپذیریم این آقایان بدهکارن، تا آخر عمر هم بدهکارن. هرجایی که باشند بایستی بدهی هاشون رو پاس کنن و چی بهتر از اینکه خرج از کیسه ملت باشد!!!

منصور

كاش قلي ها بره دنبال همون حرفه مداحي و مشاغل فني و تخصصي رو بسپاره به اهلش.[عینک]