به بهانه نهم ربیع

ما می‏دانیم که فرموده‏اید: "هر یک از شما باید به امورى بپردازد که او را به محبّت ما نزدیک کند و از کارهایى که ناخوشایند ما است، دورى جوید؛ زیرا ظهور ما به صورت ناگهانى فرا مى‏رسد."

و می‏دانیم که فرموده‏اید: "اگرچنانچه شیعیان ما در راه وفا به عهد و پیمانی که بر دوش دارند همدل  می‏شدند میمنت دیدار ما از ایشان به تاخیر نمی‏افتاد و سعادت دیدن ما زودتر نصیبشان می‏شد، دیداری بر مبنای شناختی درست و صداقتی از آنان نسبت به ما، و ما را  از شیعیان  دور نگه نمی‏دارد مگر کردارهای آنان که به ما می‏رسد و برای ما ناخوشایند و دور از انتظار است."

مهدی‏جان با اینکه می‏دانیم که فرموده‏اید: "ما از اخبار و اوضاع شما کاملاً آگاهیم و هیچ یک از آنها بر ما پوشیده نیست" اما دانستنمان فقط علم است، نه یقین و اعتقاد؛ که اگر اعتقاد به این سخنان داشتیم و انتظارمان واقعی بود 1175 سال شما را در پس پرده غیبت نگاه نمی‏داشتیم و به فرموده خودتان شما را از خودمان دور نگه نمی‏داشتیم.

ما استحاله شده‏ی از مفهوم انتظاریم. تهی از مفهوم منتظر واقعی، چرا که اگر در باطن نیز منتظرتان بودیم اینگونه نبودیم.

منتظِر واقعی با خودسازی و تهذیب، خود را به گونه‏ای تربیت می‏کند که با آمدن منتظَر به راحتی خود را با شرایط او وفق دهد، آیا ما اینگونه‏ایم؟

منتظِر واقعی در مقام عمل به وظایف فردی و اجتماعی خود زمینه ظهور منتظَر را فراهم می‏آورد، آیا ما اینگونه‏ایم؟

همه می‏دانیم که مهدی(عج) خواهد آمد، آما آیا ما آمادگی مواجهه با او را داریم؟ آیا در رفتار و اعمالمان به گونه‏ای رفتار نموده‏ایم که بتوان ما را شیعه مهدی(عج) نامید؟ آیا در رفتار فردی و اجتماعی خود به گونه‏ای بوده‏ایم که بتوانیم خود را منتظِر ظهور عدالت‏گستر واقعی بدانیم؟

آیا در مواجهه با بیت‏المال و اموال عمومی رعایت امانت را نموده‏ایم یا مسئولیتی که به ما سپرده شده بود را فرصت و غنیمتی برای ثروت‏اندوزی برای خود و اطرافیانمان دانستیم؟

و ...

مهدی جان دعایمان کن تا با اصلاح رفتارمان، آنگونه باشیم که شما می‏پسندید تا انشاالله با فراهم شدن زمینه ظهور، هزار و صد و هفتاد و ششمین سالروز آغاز امامت و ولایتتان را در محضر خودتان جشن بگیریم.

/ 4 نظر / 25 بازدید
نادروثوقی

دلم خوش است به مستحبی که جوابش واجب است السلام علیک یا ابا صالح المهدی

عباد

سلام،اینکه آقا مون تو غربت وانتظار فرجش به پایان نمی رسه بایت اینکه من وامثال من خالص نیستن ادعای دین دارند اما دین شناس نیستن فعل حرام را به اصطلاح خودم کلاه شرعی میذارم وحلالش میکنم حق الناس دارم به گردن میرم هیات عزا راه میندازم برای اهل بیت بعدش میگم تظاهر در عزا سفارش شده نه اخوی اینها ضربه اش بیشتر از شمشیر کفر بر بدنه اسلام. بیاییم صادق باشیم تو همین سازمان ما چند نفر بعد از حضور آقای قلیها رنگ عوض کردن چند نفر مثل آب خوردن حق وحقوق خلق الناس نوش جان کردن به من گفتن سنواتت رو نمی دیم یا اگر بدیم سالی یک ماه اون موقع آقای محسن م سالی 3 ماه آقای نادر ل سالی 3ماه آقای م ا سالی 3 ماه با 3 بار بازخرید سنوان آقای م م سالی 3 ماه سنوات وآقای ح ل و...میلیونها تومان علی الحساب . وامهای 20 میلیون تومانی و... دلخوش از آنیم که حج میرویم غافل از آنیم که کج میرویم کعبه به دیدار خدا میرویم اوکه همین جاست کجا میرویم؟ حج بخدا جز به دل پاک نیست شستن غم از دل غمناک نیست دین که به تسبیح وسر و ریش نیست هرکه علی گفت که درویش نیست صبح به صبح در پی مکرو فریب شب همه شب گریه وامن یجیب

علیرضا

سلام آقا امام عصر (عج) در قلب انسانها ظهور میکنه... اما کجاست قلب خالص؟؟؟ نزدیک به 80 میلیون ایرانی و اکثریت شیعه 12 امامی هستیم، اما تا حالا دقت کردیم که چرا کل یاران امام زمان 313 نفر پیش بینی شده اند؟؟؟ من از اشکی که می ریزد ز چشم یار می ترسم از آن روزی که اربابم شود بیمار می ترسم همه ماندیم در جهلی شبیه عهد دقیانوس من از خوابیدن منجی درون غار می ترسم رها کن صحبت یعقوب و کوری و غم فرزند من از گرداندن یوسف درون غار می ترسم همه گویند: این جمعه بیا، اما درنگی کن! از اینکه باز عاشورا شود تکرار می ترسم... و من الله توفیق

یاسین

همه گویند: این جمعه بیا، اما درنگی کن! از اینکه باز عاشورا شود تکرار می ترسم...