نه شبم نه شب پرستم که حدیث خواب گویم

"اینها نقطه‎های استفهام‎برانگیزی است که هر جوان معتقد به عدل اسلامی، ذهن و دل خود را به آن متوجه می‎یابد و از کسانی‎که مظنون به چنین تخلفاتی شناخته می‎شوند پاسخ می‎طلبد و همچنین در کنار آن، از دولت و مجلس و دستگاه قضایی عملکرد قاطعانه برای ریشه‎کن کردن این فسادها را مطالبه می‎کند."

بصیر در ایام گذشته با ارائه دلایل متقن، مبرهن، مستند و شفاف به بیان تعارض در رفتار، گفتار و ظواهر عده‏ای نمود که طی ایام حضور خود در شرکت بهره‏برداری به صورت افراطی از نمادهای دینی، مذهبی استفاده نموده از این که شاهدان و ناظران فراوان متحیّر از استفاده ابزاری ایشان از اصول و ارزش‏ها شده، پایه‏های اعتقادی تعداد زیادی از ایشان متأثر از این اقدامات متزلزل شود ابایی نداشته‎اند.

بصیر مستند و متقن مصادیق بسیار اندکی از تعداد بسیار زیادی از جرایم و تخلفات این افراد را که همگی آن به نام دین و ارزش‏ها صورت پذیرفته بود بیان داشته از دستگاه‏های نظارتی درخواست رسیدگی به این جرایم و تخلفات نمود.

در اوج این فرایند و ناامیدیِ شاهدان و ناظران از اصلاح امور بود که دستگاه قضایی با حضور هرچند دیرهنگام  اما مؤثر خود، به ادامه این روند خاتمه داد و در ادامه راه، همگان در انتظار اجرای عدالت و برخوردِ با مسبّبان، آمران، عاملان و مجریان این جرائم و تخلفات از سوی دستگاه قضایی هستند. البته این نکته از نگاه ما مغفول نیست که یکی از علل بروز و نمود این  تخلفات و عدم حضور به موقع دستگاه قضایی، مسئولیت‎نشناسی و  ترک عامدانه وظایف قانونی از سوی دستگاه‎های نظارتی سازمان بوده است.

در این مسیر متّهمانِ حجم گسترده تخلفات، نه‎تنها هیچ پاسخ مستند و متقنی ارائه ننموده بلکه در برابر این اقدام شرعی، عقلایی و قانونی بصیر؛ به انواع تهدید، تهمت، دروغ، مکر و حیله متوسل گردیدند. ما در این راه انشاالله از این حواشی تأثیر نپذیرفته راهی را که آغاز کرده‎ایم ادامه داده، با مراقبه به بیراهه نخواهیم رفت.

بصیر خطاب به این آقایان مدعی دروغینِ نظام و ارزش‎ها که از ما توقع توقف و اجتناب از ادامه راه دارند بیان می‎دارد که ما چون شما نیندیشیده و اهل سکوت یا همراهی با شما نیستیم و به قول مولوی:

چو غلام آفتابم هم از آفتاب گویم

نه شبم نه شب‎پرستم که حدیث خواب گویم

برای ما حجم وسیع تهمت‎ها و دروغ‎ها اهمیتی نداشته و بر خلاف انتظار این افراد به آن وقعی ننهادیم. به نظر ما با گذشت زمانِ کوتاهی، واقع برای اندک دوستانی که از این اقدام ایشان بر علیه ما، تأثیر پذیرفته‎اند آشکار خواهد شد.

اما از حجم وسیع اخبار کذب، وارونه و خلاف واقعِ منتسب به بنده به عنوان نویسنده وبلاگ بصیر، آنچه دارای اهمیت بوده و تأمل و پاسخ مرا در پی داشته مربوط است به موضوع سوابق عضویت بنده در بسیج. سایر موضوعات یا فاقد اهمیت و اعتبار است یا اینکه به رغم ادعای این مدعیان مبنی بر نقطه ضعف بودن آن، مایه افتخار و قوّت اینجانب هست و خواهد بود. مضافاً اینکه از صفر تا صد این موضوعات به منظور اثبات تخلفی برای اینجانب، طی دوسال گذشته توسط دستگاه‎های نظارتی! سازمان جهت وادارِ به سکوت نمودن بنده مورد بررسی و تفحص قرار گرفت ولی چیزی از آن بیرون نیامد.

اینجانب متأثر از تربیت در یک خانواده مذهبی و انقلابی، با کمال افتخار از سال 1369 و از اوان نوجوانی به عضویت در نهاد مقدس بسیج درآمده، پس از آن از سال 1374 به عضویت فعال و همچنین عضویت گردان عاشورا در سپاه منطقه مازندران درآمده تاکنون در آن مجموعه حضور مؤثری داشته اگر عمری باقی بود خواهم داشت.

خدمت به نظام و انقلاب را در هر پست، مقام و در تمامی ازمنه و امکنه افتخار خود دانسته و انشاالله خواهم دانست و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد. نمونه آن فعالیت در همین وبلاگ.

نکته حائز اهمیت در موضوع فعالیت بنده در بسیج آن است که مراجع ضمیر ما در بصیر به منظور دست‎یافتن به یک نقطه تاریک در مسیر زندگی گذشته اینجانب جهت تحت‎الشعاع قراردادن وبلاگ، اقدام به تحقیق و تفحص و صرف وقت و هزینه از محل بودجه شرکت نموده و در این راه از هیچ کوشش ناجوانمردانه‎ای دریغ ننمودند، لکن اولاً همانگونه که قبلا نیز بیان شد ما عبد عاصی خداوندیم که دل در گرو لطف و محبت او برای اصلاح و هدایت خود داریم. همو که ستارالعیوب است و خیرالحافظین. ما ابایی از پذیرش اشتباهات و خطاهای احتمالی خود نداریم و با شجاعت در صورت التفات به آن از تلاش جهت اصلاح دریغ نخواهیم کرد. ثانیاً به قول شاعر:

آن را که حساب پاک است           از محاسبه چه باک است

جالب‎تر از همه آنکه افرادی که خود آلوده به انواع و اقسام فساد، جرائم، تخلفات و ویژ‎ه‎خواری از بیت‎المال طی دو سال و نیم گذشته بوده‎اند اقدام به این تجسّس نمودند. مدیر واحدی که از صفر تا صد حضورش در سازمان، تشکیل واحد مربوطه و فعالیت آن در شرکت با ابهامات و ایرادات قانونی مواجه است با همکاری دستگاه نظارتی سازمان و همچنین مسئول ح ا مرتبط با آن مدیریت در مجموعه شهرداری،  اقدام به مکاتبه‎ای با سپاه تهران در خصوص سوابق فعالیت بنده در بسیج جهت استعلام از سپاه مازندران نمودند. آن نهاد نیز در یک روال عادی و البته بی‎اطلاع از اصل موضوع استعلامی از سپاه مازندران با موضوع مذکور انجام و سپاه مازندران نیز پاسخی در تایید سوابق فعالیت اینجانب ارسال کرده است. البته در ارتباط با حواشی این اقدام  مدیریت ا ا و ب، آقای م ط و تخلفات دیگری که جهت حصول نتیجه مورد نظر خودشان انجام داده‎اند حرف برای گفتن زیاد است که آن را به مجالی دیگر می‎سپاریم.

اما با توجه به در میان آمدن نام مقدس بسیج و سوء استفاده ابزاری عده‎ای فرصت‎طلب از این نام جهت نیل به اهداف خود، فرض دانستم تا جهت تنویر افکار و بیان ماهیت واقعی این افراد مطالب فوق و موارد ذیل را بیان نماییم. البته بخشی از مطلب مرتبط با بحث قبلا با موضوع "بسیجی یعنی علی که تمام وجودش وقف اسلام بود"  بیان شد.

فردی اقدام به تجسّس در مورد سوابق بسیج بنده نمود که:

  • افتخار خدمت در سپاه را به منظور کسب جایگاه مدیریت در شرکت بهره‎برداری از دست داد. وی جایگاه مدیریتی که شرایط تصدی آن فوق‎لیسانس با 12 سال تجربه مرتبط بود را با مدرک دیپلم به صورت کاملاً غیرقانونی و  بدون داشتن شرایط احراز غصب کرد!!!
  • از مهر 90 تا اسفند 91 به صورت کاملا غیرقانونی و برخلاف قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل، قانون منع مداخله کارکنان دولت در معاملات، آیین‎نامه خرید خدمات مشاوره و ... علی‎رغم اشتغال در محل کار قبلی خود در شرکت بهره‎برداری نیز به عنوان مدیر ا ا و ب (البته به صورت غیرحضوری و ذرّه‎وقت!) حضور داشته و علاوه بر حقوق سازمان اصلی خود به صورت غیرقانونی بیش از 32 میلیون تومان از شرکت بهره‎برداری نیز حقوق دریافت نموده است.
  • بابت تبدیل صندوق بیمه‎ای خود از بیمه قبلی به بیمه تأمین اجتماعی، بر خلاف قوانین و مقررات مربوطه و به صورت کاملا غیرقانونی حدود 30 میلیون تومان از شرکت بهره‎برداری دریافت نموده است.
  • دریافت غیرقانونی خانه ازگل، ده‎ها میلیون تومان وام بانکی قرض‎الحسنه از محل اعتبارات شرکت و ...

حال ما مانده‎ایم که این فرد و امثال وی با لیست طولانی انواع جرائم، تخلفات، ویژه‎خواری‎ها و ... چگونه به خود اجازه تجسّس در مورد سوابق فعالیت و عضویت بسیج دیگران می‎دهند.

ختم کلام  خطاب به افرادی که با انتشار اخبار کذب، وارونه و خلاف واقع به دنبال کتمان حقایق  هستند آنکه:

به صدق کوش که خورشید زاید از نفست

کــه از دروغ سیه‎روی گشت صبح نخست

/ 4 نظر / 44 بازدید
حفظ آبروی مومن

باز جاي شكر خدا را هست كه شما جاي دستگاه هاي نظارتي نيستيد و گر نه ريختن آبروي افراد براي شما كاري سهل وآسان است ،بازهم خدا رو شكر كه شما در دستگاه هاي قضايي سمت يا پستي نداري وگر نه براي مردم آبرويي نمي ماند و بازهم خدارو شكر مي كنم كه خداوند مهربان مانند شما تصميم نميگيرد وگرنه صفت ستار العيوب بودن ديگر معني نداشت، برادر من خيلي دقت كن ،نكند اين موضوعات رو جدي نگيري و به راحتي از آن بگذري من اين موضوع را تذكر ميدهم كه: گناهی که حرمت آن بالاتر از حرمت تخریب خانه خداست چيست ؟

در جواب پيام ارسال شده

پیامبر (ص) فرمود: هرکس از تعدی به آبروی برادر مسلمانش جلوگیری کند،بهشت برای او حتمی است.آفرين به تذكر شما مصطفي جان شما هم رعايت كن برادر

واحد بسيج

(تشکیل واحد مربوطه و فعالیت آن در شرکت با ابهامات و ایرادات قانونی مواجه است) خيلي بد نوشتي مشكلي نداره شركت بي در پيكر و بي صحاب هستش ديگه وگرنه ...............

زینب السادات

با سلام خدمت برادر رجبی ودوستان ،پیشاپیش عید نوروز رو خدمت شما برادر و سایر برادران و خواهران تبریک می گم ایشاله با تمسک و توسل به بانو فاطمه زهرا (ع)همگی سال خوبی داشته باشند من به اتفاق همسرم که از همکاران شماست همیشه سایت رو مطالعه می کنیم در مورد بسیج هم که بنده افتخار عضویت در اونو دارم عرض کنم بسیج مدرسه عشق و ایثار و بسیجی انسان مخلصی هست که تمام هست و نیست خودشو صادقانه مخلصانه به محضر انقلاب ارزشها و رهبر عزیزمون هدیه کرده مطمئناً دنیاپرستان و هوس خواهان ممکن به ظاهر نام بسیجی رو یدک بکشند اما در عمل با راه امام راحل شهدای بزرگوار و مشی رهبر عزیزمون خیلی فاصله دارند برادرم یقین بدونید امام راحل و شهدای عزیز ناظر وحاضرند و بسیج میراث اون بزرگوراهاست و سرمایه جاویدان انقلاب ما البته مطمئن باشید کسانی که به هر طریقی بخواند از این سرمایه با ارزش انقلاب به نفع مقاصدشون دنیوی استفاده کنند فردای قیامت جوابگوی امام و شهدا نخواهند بود ومن به عنوان یک عضوکوچک از خانواده بسیج از عزیزانی که این مطلب رو می خواهند به نوبه خودم معذرت می خوام و عاجزانه ازشون خواهش می کنم که این موارد رو به حساب بسیج سرافراز نذارند