زائر راستین اربعین

صِرف پیاده‎روی و حضور در کربلا هدف و مقصود از زیارت اربعین نیست. مقصود از زیارت اربعین هماهنگی روح، عقاید و افکارمان با روح، عقیده و افکار حسینی است. هدف تبلور ذرّهای از ایمان، تقوی، انسانیت، حرّیت، آزادگی، ایثار، ظلمستیزی و ذلّتناپذیری امام حسین(ع) در وجود زائر اربعین است. اگر زیارت اربعین و عزاداری اباعبدالله منتجّ به هماهنگیمان با امام حسین(ع)، پیروی کردن از ایشان و در یک کلام کشاندن ما  به سوی عمل در راه حسین(ع) نباشد قطعاً و یقیناً هیچ اثری نخواهد داشت؛ خصوصاً بعضی مسئولان و مدیران جامعه که اِمسال پیش‎قراولان زیارت اربعین کربلا شده‎اند.

باشد تا همه‎ی ما با معرفت زائر اربعین حسینی باشیم و دیگران در رفتار و کردارمان تغییر را احساس کنند. زیارت اربعینی که ما را به آن نقطه برساند که در عمل و رفتار، صادق و عامل به فراز پایانی زیارت این روز باشیم که:

...وَ اَشْهَدُ اَنّی بِکُمْ مُؤْمِنٌ وَ بِاِیابِکُمْ مُوقِنٌ بِشَرایِعِ دینی وَ خَواتیمِ عَمَلی وَ قَلْبی لِقَلْبِکُمْ سِلْمٌ، واَمْری لاِمْرکُمْ مُتَّبِعٌ وَ نُصْرَتی لَکُمْ مُعَدَّهٌ حَتّی یَاْذَنَ اللَّهُ لَکُمْ، فَمَعَکُمْ مَعَکُمْ لامَعَ عَدُوِّکُمْ...

 

مطالب مرتبط:

اشک بر حسین(ع) سبب آمرزش اما بشرطها و شروطها

نقش بیتالمال در قیام سیدالشهدا

حسینی باشیم نه هیأتی

/ 2 نظر / 25 بازدید

سلام عکس شهردار تهران به عنوان شهردار کربلا در اربعین باز داغ دل مارا تازه کرد.ای اقای مظلوم هنوز هم بعد از۱۴۰۰ سال مظلومی

محب حسین

منم موافقم اگه این روشها و عزاداریهای بدون عمل در راه حسین تاثیر داشت: ▪ وضع ما شیعیان این نبود! ▪ مخصوصا عراقیها که هر سال اربعین صدها کیلومتر از شهرهای مختلف تا کربلا پیاده میروند وضع مملکتشون اینگونه نبود! ▪وضع مملکت ما هم اینجوری نبود، اقتصاد ما، فرهنگ ما، اخلاق ما، دیانت ما، سیاست ما، اختلاسهای ما، دروغهای ما، حجاب ما، مجلس ما، شهرداری ما، شهردار ما، دولت ما و ....... ▪ وضع ما اینجوری نبود که به عشق حسین بکوبیم بریم کربلا و برگردیم ... دوباره روز از نو، دروغ از نو، کلاه سرهم گذاشتن از نو، فساد و بی بندوباری از نو، بی تفاوتی در برابر اطرافمون از نو، نون دین خوردن از نو، از دین و ارزشها نردبون ساختن از نو...... باید در روشهامون تجدیدنظر کنیم و به قول شما" روح، عقاید و افکارمان با روح، عقیده و افکار حسین هماهنگ بشود"