اشکی که خون دل درو پنهان است

به زعم ما همه افراد مندرج در لیست نباید با یک نگاه انگاشته شوند. عمل اغلب افراد مزبور مصداق روشن و مبرهن ویژه‎خواری است. تعداد اندکی از افراد نیز - همانگونه که در پاسخ به تعدادی از کامنت‎های مطلب اخیر و مطلب قبلی بیان شد - بدون تفکر و تأمل در خصوص منشاء و مبنای تخصیص این امتیاز، به طمعِ بهره‎مندی از مزایا و سود کلان، به صورت غیرقانونی و ناعادلانه از این مزایا بهره‎مند گشته و در مجاورت ویژه‎خواران و نورچشمی‎ها قرار گرفته‎اند و متعاقب آن در مظان اتّهامِ افکار عمومی.

عده‎ای متعرّض لفظ "ویژه‎خوار" یا "نورچشمی" شده‎اند و آن را بر نتافته‎اند. البته به ایشان حق می‎دهیم که اینگونه بیندیشند. حبّ ذات، اجازه نقد رفتار خویشتن را از انسان سلب می‎کند لکن نپذیرفتن این واقعیت معنی و مفهوم الفاظ را تغییر نخواهد داد. آیا جز این است که الفاظ، محمولند بر معانی عرفیه؛ مگر نه اینکه در افکار عمومی هر آن‎کس که با بهره‎مندی از اسباب غیرمتعارف، غیرقانونی و غیراخلاقی از مزایا و امتیازاتی بیش از دیگران بهره‎مند گردد ویژه‎خوار است.

اگر بخواهیم فهرستی از مزایای دریافتیِ اغلب افراد این لیست ارائه کنیم، بینندگان وبلاگ با مثنوی هفتاد من مواجه خواهند شد لکن ما قصد اطاله کلام نداریم و مشتی از خروار را از باب مصداق و نمونه بیان می‎کنیم.

  • جوان 27 ساله‎ای که با مدرک ‎دیپلم، 10 گروه بالاتر از استحقاق قانونی خود دریافت کرده، ده‎ها میلیون تومان وام قرض‎الحسنه از اعتبار شرکت اخذ نموده، 60 میلیون تومان علی‎الحساب دریافت کرده است، بابت سابقه یکساله خود چندین میلیون سنوات دریافت نمود، تعداد زیادی از اقوام و بستگان و دوستان خود را به استخدام شرکت درآورده و همانند خود برای ایشان پست‎ها و گروه‎های غیرقانونی فراهم کرده است، ... و تکمله همه بهره‎مندی‎ها درج در لیست ازگل؛ بعید می‎دانیم هیچ انسان عاقلی او را ویژه‎خوار نداند.
  • یا آن جوان 26 ساله مجردی که با 2 سال سابقه، بدون داشتن شرایط‎احراز با مدرک دیپلم 5 گروه بالاتر از استحقاق قانونی خود گروه دریافت کرده، ده‎ها میلیون تومان وام قرض‎الحسنه از اعتبار شرکت اخذ نموده، تعداد زیادی از اقوام و بستگان و دوستان خود را به استخدام شرکت درآورده و همانند خود برای ایشان پست‎ها و گروه‎های غیرقانونی فراهم کرده است، ... و تکمله همه بهره‎مندی‎ها درج در لیست ازگل؛ بعید می‎دانیم هیچ انسان عاقلی او را ویژه‎خوار نداند.
  • یا جوان 33 ساله دیگری که با یک سال سابقه، بدون داشتن شرایط‎احراز با مدرک فوق‎دیپلم کاملاً غیرمرتبط 10 گروه بالاتر از استحقاق قانونی خود گروه دریافت کرده، ده‎ها میلیون تومان وام قرض‎الحسنه از اعتبار شرکت اخذ نموده، تعداد زیادی از اقوام و بستگان و دوستان خود را به استخدام شرکت درآورده و همانند خود برای ایشان پست‎ها و گروه‎های غیرقانونی فراهم کرده است، تخصیص بیش از 63 میلیون تومان برای امورات نامبرده از بودجه شرکت ... و تکمله همه بهره‎مندی‎ها درج در لیست ازگل؛ بعید می‎دانیم هیچ انسان عاقلی او را ویژه‎خوار نداند.
  • یا آن جوانی که بعد از بهره‎مندی از مزایای مشابه فوق‎الذکر نه‎تنها خود، بلکه برادر 23 ساله‎ی مجرد و شوهرخواهر و تعداد دیگری از دوستان خود را در لیست ازگل قرار داد؛ بعید می‎دانیم هیچ انسان عاقلی او را ویژه‎خوار نداند.
  • یا آن جوانی که اصلا کارمند شرکت نبوده و دوست صمیمی فلان معاون و پیمانکار ... و در لیست ازگل و ...

یا ... و ... متأسفانه ....

بگذریم و البته پر غُصّه بگذریم که ادامه مطلب اشک‎آور است و به قول شاعر:

 اشکی که خون دل درو پنهان است

 و در خاتمه جهت رفع اندوه و تلطیف فضا، بخشی از طنزی که چندی قبل در یکی از سایت‎های سیاسی در باب ویژه‎خواران درج شده بود جهت بهره‎مندی تقدیم خوانندگان محترم می‎گردد؛ البته با اندکی تغییر، چراکه ما از مصونیت نماینده قدرتمند مجلسِ مالک سایت بهره‎مند نیستیم:

ویژه خوار چیست؟

 


جانداری است دوپا و بعضا خوش‎تیپ که معمولا با کت و شلوار در انظار، ظاهر می‎شود.
این جاندار علاقه بسیار زیادی به پیراهن‎های یقه‎سفید و کت‎وشلوارهای رنگ تیره دارد، زیستگاه اصلی این جاندار بیشتر  در کشورهایی است که از ساختارمدیریتی و اقتصادی ضعیفی برخوردار هستند.

 این جاندار شامّه‎ی خیلی تیزی دارد و به بوی اسکناس و تراول‎چک بسیار حساس است، به طوری که اگر یک اسکناس ۱۰۰۰ تومانی را در یک انبار کاه بیندازید و او را رها کنید ظرف چند ثانیه آن را پیدا می‎کند.
این جاندار معمولا برای بقا و دوام خود به شکار می‎رود و در جریان شکار به دلیل هوش و ذکاوت بالا از انواع مکانیزم‎های مختلف مانند پارتی‎بازی، رانت‎خواری و غیره بهره می‎برد.
گوشت گوساله، بره، بوقلمون، میگو و خاویار جزء لاینفک خوراک روزانه این جاندار است و مصرف آن برای تقویت اعتماد به نفسش بسیار ضروری است.
بر اساس گزارش زیست‎شناسان این جاندار یکی از خود‎خواه‎ترین و خودپسند‎ترین موجودات جهان به شمار می‎رود، به طوری که بخل، کینه و حسد او در میان سایر موجودات زبان‎زد است.
از دیگر ویژگی این جاندار حرص و آز بسیار زیاد اوست تا جایی که نمونه‎های نادری از این گونه، تقریبا سیری ناپذیر هستند به طوریکه هر چه بیشتر می‎خورند گرسنه‎تر می‎شوند.
این جاندار با اینکه گروهی به شکار می‎رود، معمولا خود شکار نمی‎شود.
شکار این جاندار بسیار سخت و دشوار است از هر ۱۰۰ شکارچی که به شکار آنها می‎روند معمولا نیمی از آنان خود شکار این جاندار می‎شوند. نیمه دیگری از شکارچیان یا به دست این جاندار نابود می‎شوند و یا خانه‎نشین. تنها ۲ یا ۳ نفر از شکارچیان در برابر این جاندار چیره می‎شوند، البته آن هم به شکل نسبی.

پس نتیجه می‎گیریم که مبارزه با این جاندار بسیار سخت و دشوار است.

/ 13 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لبیک یا رسول(ع)

بسمه تعالی-اللهم صلی علی فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها بعدد ما احاط به علمک-با سلام خدمت همکاران عزیز و محترم و با تشکر از مصطفای عزیزم.بنده حقیر از جمله افرادی بودم که برای ثبت نام پروژه ازگل معرفی شدم ولی پس از تحقیق بسیار دریافتم که بهره مندی از این امتیاز مشکل شرعی دارد (با توجه به اینکه هنوز فاقد مسکن هستم) و از ثبت نام انصراف دادم و این رو هم از عنایت حضرت حجت روحی فداه میدانم که هنگام لغزش مرا متوجه ساخت.با تعدادی از این آقایان هم که اسمشان در لیست هست صحبت کردم که آقایان این مشکل شرعی دارد ولی به گوششان نرفت و با دلایل مختلف خودشان را گول زده و توجیه کردند و جای بسی تاسف دارد که آقایان خودشان را حزب اللهی و بسیجی و هیاتی میدانند.فقط کافیست از خود سوال کنند چرا من؟چون دوست,فامیل,نورچشمی یا آشنای قلیها هستم.والله بالله تالله این دلیل نمیشود که حق اینهمه پرسنل زحمت کش شرکت را تضییع کنید و اموالتان را به حرام آغشته کنید.بترسید از خدا و از روز جزا.بنده تک تک این آقایان را میشناسم تعداد زیادی از اونها صاحب خانه هستند که در کامنتهای بعدی به عرض میرسانم.والعاقبة للمتقین

لبیک یا رسول(ع)

بسمه تعالی- آقای ... که اسمت توی لیسته شما چطور خود را بسیجی میدانید؟ در این مدتی که در شرکت بهره برداری مشغول هستید و بنده شما را میشناسم به غیر از تخلف, ویژه خواری و گرفتن امتیازات نامشروع از شرکت کار مثبت دیگری از شما ندیدم. شما حتی به کوچکترین امتیازات که از طرف شهرداری به بسیجیان شرکت تعلق گرفته بود رحم نکردید و در همه موارد بلا استثناء نام خودتان و دوستانتان را اعلام کردید.(در آخرین مورد 3 سهمیه حج که به بسیجیان شرکت تعلق گرفته بود به خودتان اختصاص دادید). بماند که چه بسیار امتیازات بزرگتر و بیشتر از جمله انواع وام از بسیج و از شرکت(قلیها)گرفتید. شما که خودت خونه داری تازه الانم تو خونه های بنیاد شهید تو خیابون ولیعصر روبروی پارک ملت(شهرک فجر) میشینی بدون اینکه پولی بدی پس چرا زمین ازگل گرفتی؟ شما که شاغلی چطور تونستی با رانت و لابی واسه خودت امتیاز تاکسی بگیری؟ چطور توانستید ده ها نفر رو که صلاحیت ورود به شرکت رو نداشتند با لابی استخدام شرکت کنید؟و صدها سوال دیگر که در این مجال نمیگنجد. آیا واقعا شما بسیجی هستید.ننگ برشما.همین شماو دوستانتان(قلی ها)آبروی بسیج رو میبرید

عادل

باسلام امیدواریم که این چشم عدالت جوی و عدالت خواه فقط مختص به یک زمان یک مدیر نباشد

یه انسان بعد همکار

سلام عرض میکنم خدمت همه عزیزان وبرادرعزیز آ قای رجبی«وافعا جای ناراحتی و تاسف داره بزای این قبیل اتفاقات و تاسف بیشتر برای اینکه چرا برخود نمیشه با این آدما و افراد خاصی که در لیست هستند وهمچنان در شرکت 200 300 تا نیرو هم دارن و همچنان به کارشون و شیوه اشتباه مدیریتی شون ادمه داده وظاهرا هیچ عزمی برای برکناری این آقایون هم نیست!!!!(اشاله که اشتباه باشه)ولی بد نیست .در مورد مطالب شما هم عرض کنمدر بعضی مواقع که زاویه مطالبتون و قلمتون خبری باشه بهتره چرا که حجمه ها کمتر میشه چرا که فضاحت این مطالب اینقد زیادو روشنگره که کسی نمیتونه دفاع کنه.فقط 1سوال؟با توجه به وضعیت شرکت آیا عزمی و زمانی برای برکناری این مدیرها هست یا خیر؟

حقگو

با سلام و احترام خدمت برادر رجبی و تمام دوستان تکلیف و وظیفه شرعی همه ما به عنوان یک مسلمان امر به معروف و نهی از منکر است بدون تردید اداء این فریضه هزینه هایی هم دارد که تنها بخشی از آن طرد شدن و در مضان انواع توهین ها و جوسازی ها قرار گرفتن است کسانی که منافع خود را در معرض تهدید می بینند هرگز نه سکوت می کنند،نه ساکت می نشینند اما آنچه جای بسی تاسف است آن است که این افراد عمدتاً خود را به ظاهر مدعی رهروی و رهسپاری "ولایت تا شهادت" می دانند در صورتی که هیچیک از رفتارها و اعمال ایشان با حرف و گفته شان انطباق ندارد بله برادرم راه امام عزیز وشهدای گلگون کفن هرگز ویژه خواری از بیت المال نبوده و نیست کلام و مشی رهبری عزیزمان هیچگاه تبعیض نبوده بلکه در سخن این بزرگوار همواره مبارزه با فقر، فساد و تبعیض در همه دروه ها عیان بوده است ولی برادر رجبی و دوستان!آیا روز قیامتی در کار نیست؟آیا حساب و کتابی نیست؟آیا قرار نیست که ما در جهانی دیگر بازخواست گردیم برادری که ادعای راه شهداء ولایتمداری وابی عبدا... را داری!به نظرت روز قیامت با این رفتارها شرمنده امام عزیز،شهداء و ابی عبدا... نشوی! خیلی مراقب باش! التما

با سلام منشع اینگونه فسادها از مدیریت شهری شهر تهران است که نشان داده با سیاسی کاریهای خود فقط وقت خود را صرف تبلیغات جهت انتخابات می نماید.و در راه این هدف گوش شنوای نه از قانون دارد و نه از مسولین نظام.مقام معظم رهبری بارها تاکید کردن ساخت و ساز در ارتفاعات تهران متوقف گردد. و مشاهده می کنند با دادن پول شما می توانید وسط میدان هفت تیر هم برج بسازید

علی

جناب آقای رجبی روحیه عدالت محوری شما خوبه ولی نکند که از آن طرف بیافتی!آیار افشای اسرار یه مجموعه صحیح است و به تقوا نزدیک است.؟ کمی فکر کنید و بعد عمل نمایید.

خدا جای حق نشسته.هنوز پیکر شهیدان کم و بیش به این کشور وارد میشه تا ما یادمان نرود چه وظیفه ای داریم.انوقت کسانی که در گذشته هم سنگر این شهیدان بودند در ظواهر این دنیا غرق شده و با سواستفاده از سبقه خود تیشه به ریشه مقدسات یک ملت می زنند.پرسنل بهره برداری تا قیام قیامت مدیریت قلی ها و کسی که برای امیال سیاسی این فرد را منصوب کرد ،منضورشخص قالیباف را از یاد نخواهند برد.به نام دین و ولایت و شهادت سر این ارزشها را بریدند و خود را مدیر جهادی نام نهادند ودر همشهری عکس یادگاری انداختند

حقگو

دوست گرامی برادر علی در لشگر عمر سعد وابن زیاد ملعون همه می دانستند امام حسین(ع) پسر رسول خدا و قران ناطق و عین حق و حقیقته ولی فکر می کنید چه عاملی سبب شد آنگونه بزدلانه در برابر حقیقت سکوت کنند؟ فکر نمی کنید دنیا دوستی و علاقه به جاه و مال و منال دیده وجدان آن ها را کور کرده بود؟ برادر علی فکر می کنید با سکوت در برابر ناحقی ها و بی عدالتی ها آبروی افراد حفظ می شه؟ آیا اهل کوفه نمی دانستند که حسین(ع) فرزند امام اول و خلیفه رسول خداست؟ فکر می کنید در اینصورت بین سکوت ما و سکوت اهل کوفه و لشگریان زیاد و عمر سعد هم از بعد محتوا و هم از بعد عمل چه تفاوتی خواهد بود؟ دوست من راه و مشی امام حسین فقط با شعار یا حسین و نفی راه اهل کوفه هم تنها با لعن و بیزاری نیست قدری به خودمان بیایم آیا اگر به بهانه آبروی افراد سکوت کنیم راه درستی را در پیش گرفته ایم آیا ناحق بر عدالتی خود جسور نمی شود؟آیا اینکار ما و سکوت و نگفتن حقایق به سود دنیا و آخرت این افراد است که خود داعی ولایتمداری و حق محوری را دارند؟آیا نظام اسلامی که همه به آن اعتقاد داریم با این کار حفظ و تقویت می شود خوشحال می شوم پاسخ بدهید با سپاس

حمید محمد

در تایید فرمایش دوست بزرگوار جناب "حقگو" خواستم عرض کنم هر زمانی در تمام برهه های تاریخ عاشوار و هر مکانی کربلاست و صحنه نبرد و پیکار حق و باطل ؛ مبارزه نفس اماره و نفس لوامه و در یک کلام یاران شیطان(حزب الشیطان) و لشگریان خدا ( حزب الله) وجود داشته و دارد و همین برای امتحان و ابتلاء ما کافی هستش که بدونیم به قول فرمایش جناب " حقگو" در لشگر عبیدالله و عمر سعد هستیم یا در صف سپاهیان ابی ابی عبدا...و ضمناً در خاتمه عرایضم از برادرانی که به طور خاص در کسوت ارزشی وانقلابی و روحانیت عظیم الشان هستند خواستم خواهش کنم از این پروژه "شبه دار" انصراف داده و اعلام کنندتا خدای ناکرده احدی از همکاران محترم نسبت به این نیروهای انقلابی و ارزشی بدبین نشه و همونطور که تا امروز این طبقه بزگوار امین و مورد وثوق توده های مردم بوده اند خدای ناکرده به این اعتماد خدشه ای وارد نشه و این رو هم از طریق این وب سایت اعلام بفرمایند ومطمئن باشند که رضای خداوند،خشنودی قلب نازنین امام عصر(عج)« لبخندرهبری عزیزمون و اعتماد خلق ا... به مراتب با ارزش تر هست از هزاران مترو زمین در اُزگل و زعفرانیه و هزار جای م