نقاط استفهام‎برانگیز: قسمت نخست. انقلابی‎نماها مانعِ بزرگِ مبارزه با فساد

علی‎رغم آلوده بودن به انواع تخلفات و مفاسد، با استفاده‎ی ابزاری از نمادها و شعارهای ارزشی‎ای چون اهل بیت، هیأت، بسیج، انقلاب، ولایت، شهدا و ... بزرگ‎ترین آسیب‎ها را به این مبانی و نمادها وارد نموده در یک کلام سارقانِ و راه‎زنان اعتقادات شاهدان و ناظرانِ رفتارهای خویش شده‎اند. مشاهدات همه‎ی ما از پیام‎ها و پیغام‎های ردّ و بدل شده بین قریب به اتفاق اطرافیان، گواه و مؤیّد این ادعاست که رفتار و عملکرد این داعیه‎داران پرمدّعای ارزش‎ها چگونه اسباب تزلزل عقاید بسیاری از شاهدان و ناظران را از مبانی و نمادهای راستین دینی و ارزشی فراهم آورده است. دریافت روزانه ده‎ها پیام با محتوای مورد تمسخر قرار گرفتن این مبانی در فضای مجازی خصوصاً وایبر و واتساپ شاهد نقدِ این گفتار است.

مزید بر توجیه این روند و شدت یافتن این تزلزل عقیده، رفتار سؤال‎برانگیز و حیرت‎آور دستگاه‎های نظارتی‎ای است که در پیرامون ما به وفور با امکانات سخت‎افزاری و نرم‎افزاری فراوان وجود داشته لکن در برابر حجم گسترده تخلفات و جرائم ته‎تنها سکوت نموده بلکه بعضاً صدای هر منتقد و مخالفی را در نطفه خفه می‎کنند.

ما بنا داریم به یاری خداوند متعال و به کمک شما خوانندگان همیشه همراه و بصیرِ وبلاگ، در قسمت‎های آتی با بیان مصادیق متقن و مستند تخلفات، تناقضات و پارادوکس‎های متعددی را در رفتار و ادعای این مدعیان دروغین ارزش‎ها ارائه نماییم:

  • اینکه چگونه می‎توان ادعای شیعه علی(ع) بودن داشت لکن به ابتدایی‎ترین سیره و منش علی(ع) را نه‎تنها عمل نکرد بلکه زیرپا نهاد!!!
  • اینکه چگونه می‎توان داعیه رهسپاری و تبعیت از ولایت داشت لکن کاملا در خلاف جهت منویات امام و رهبری حرکت کرد!!!
  • اینکه چگونه فریاد پرطمطراق دین، ارزش‎ها، اهلبیت و هرآنچه نیکی است سرداد ولی به انواع و اقسام رذیله‎های اخلاقی،اعتقادی، اقتصادی و فرهنگی آلوده بود!!!

بنا داریم تا بر خلاف رفتار و عملکرد این مدعیان ولایتمداری، پررنگ‎تر از گذشته عامل به این فراز سخنان رهبری باشیم که:

«اگر عدالت -عدالت واقعى و ملموس و نه فقط سخن گفتن از عدالت- آرزو و آرمان و هدف برنامه‏ریزى‏هاست، پس باید هر پدیدهی ضد عدالت در واقعیات کشور مورد سؤال قرار گیرد. ثروت‏هاى سر برآورده در دستانى که تا چندى پیش تهى بودند، هزینه کردن اموال عمومى در اقدام‏هاى بدون اولویت و به طریق اولى در کارهاى صرفاً تشریفاتى میدان دادن به عناصرى که زرنگى و پررویى آنان همه گلوگاههاى اقتصادى را به روى آنان مى‏گشاید و خلاصه، پدیده بسیار خطرناک "انبوه شدن ثروت" در دست کسانى که آمادگى دارند آن را هزینه کسب قدرت سیاسى کنند اینها و امثال آن نقطههاى استفهامبرانگیزى است که هر جوان معتقد به عدل اسلامى ذهن و دل خود را به آن متوجه مىیابد و از کسانى که مظنون به چنین تخلّفاتى شناخته مىشوند، پاسخ مىطلبد و همچنین در کنار آن، از دولت و مجلس و دستگاه قضایى عملکرد قاطعانه براى ریشه کن کردن این فسادها را مطالبه مىکند.»

«مشروعیت من و شما وابسته به مبارزه با فساد، تبعیض و نیز عدالتخواهى است. این پایه مشروعیت ماست. الآن درباره مشروعیت، حرفهاى زیادى زده مىشود، اما حقیقت قضیه این است که اگر ما دنبال عدالت نباشیم، حقیقتاً من که اینجا نشسته ام، وجودم نامشروع خواهد بود؛ یعنى هرچه اختیار دارم و هرچه تصرّف کنم، تصرّف نامشروع خواهد بود؛ دیگران هم همینطور. ما براى عدالت و رفع تبعیض آمده‏ایم. تکلیف ما این است که عدالت را در جامعه مستقر کنیم و این هم جز با مبارزه علیه فساد و افزون‏طلبى انسان‏هاى مفتخوار و سوءاستفاده‏کن، امکان‏پذیر نیست.»

«در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود. هیچکس و هیچ نهاد و دستگاهی نباید استثنا شود. هیچ شخص یا نهاد نمیتواند با عذر انتساب به این جانب یا دیگر مسئولان کشور خود را از حساب کشی معاف بشمارد با فساد در هر جا و هر مسند باید برخورد یکسان صورت گیرد.»

ما زنده از آنیم که آرام نگیریم       موجیم که آسودگی ما عدم ماست 

ادامه دارد...

مطالب مرتبط:

گر دلیلت باید از آن رو متاب

بدون شرح

/ 4 نظر / 23 بازدید
جوادرحيمي

احسنت حاج مصطفي فقط ميتونم بهت بگم توكلت علي الله فمن يتوكل علي الله فهوحسبه ،ان شاء اله موفق ومؤيد باشي ،الهم عجل لوليك الفرج والعافيت والنصر وجعلنا من خيراعوانه وانصاره ومالمستشهدين بين يديه

رضا

باسلام خدمت دوست عزیز آقای رجبی.امیدوارم این بی عدالتی ها و فسادهای نابه حق و تبعیض های نابخشودنی با ظهور مقتدامون آقا امام زمان ریشه کن گردد.گاهی علی رغم میل باطنیمان فرمایش امام (ره)مبنی بر تصدی حکومت توسط نااهلان و نامحرمان انگار که به واقعیت پیوسته است.روح امام بزرگ با امام حسین محشور باد.

مصطفای عزیز، درست فهمیدی، اینان نه دغدغه نان مردم را دارند و نه دغدغه دین خدا. تنها دغدغه ایشان جیب مبارک میباشد. مدیری که به راحتی در جواب اینکه چرا از فلان آقای بدون صلاحیت در یکی از مناصب مهم شرکت استفاده میکنی میگوید که: میدانم که شایستگی این پست را ندارد اما چه کنم پشتش به ... گرم است. مشخصه که دغدغه اش حفظ میز عزیزتر از جانشه. انتظاراتت رو از ایشان در حد کار چاق کن بیاور پایین برادر.

مهدی

با سلام.واقعا نمیدانم این جماعت به مرگ و معاد اعتقاد دارند یا خیر و عدالتی که از ان دم میزنند چگونه عدالتی است.انشاا... همین دنیا محل رسوا گردیدن این منافقان کور دلی باشد که مانند غده سرطانی در حال ضربه زدن به جامعه و نظام و مملکت هستند.