دعوی زهد از برای عز و جاه...؛ مخالفان اِعمال حق و اجرای عدالت. بخش اول.

حاکمیت جماعتی که با پوشیدن ردای دین و تظاهر سالوسانه به دین، ارزش‎ها، نظام و انقلاب؛ بزرگترین آسیب‎ها را به مفاهیم فوق وارد نمودند که ما در بصیر در عناوین مختلف، مشتی از خروارها خیانت و تخلّف ایشان بیان نموده از تکرار آن احتراز می‎کنیم لکن با توجه به انطباق رفتار و کردار این جماعت با سروده نان و حلوای شیخ بهایی جند بیتی از آن را می‎آوریم و آن اینکه:

نان و حلوا چیست ای شوریـــــده سر؟

متّقی خـــــــــود را نمودن بَهــــــر زَر

دعـــــــــــوی زهد از برای عِزّ و جاه

لاف تقـــــــوی، از پی تعظیم شاه

تـــــــو نپنداری کزین لاف و دروغ

هرگز افتد نان تلبیست به دوغ؟

خرده بینانند در عالــــم بسی

واقفند از کار و بار هـر کسی

زیرکــانند از یسار و از یمین

از پی ردّ و قبول،اندر کمین

پس از سکوت حیرت‎آور و غم‎انگیز دستگاه‎های نظارتی در برابر این واقعه و ضایعه عظیم که آثار زیان‎بار آن تا سال‎های طولانی بر شهروندان تهران تحمیل شده است، بالاخره دستگاه قضایی کشور با حضوری دیرهنگام، اما مؤثر به ماجرا ورود نمود. حضور و استقرار چندماهه بازرسان سازمان بازرسی‎کل‎کشور که همگان را در انتظار مشاهده آثار و نتایج این بازرسی و چشم‎انتظار و مشتاق اِعمال قانون و اجرای عدالت نگاه داشته است که ما بررسی ابعاد حقوقی این بازرسی و آثار و نتایج قانونی آن را به مجالی دیگر می‎سپاریم.

در این مجال روی سخن ما به جماعت قلیل اما پرطمطراق و پرمُدّعاست که طی دوسال‎و نیم قبل با تظاهر به دین و ارزش‎ها خود را متدیّنین و انقلابیّون و ولایت‎مداران کم‎نظیر جلوه داده‎اند و از قِبَل این ادّعا، مورد عنایات خاصّ مدیرعامل ارزشیِ! سابق، جناب آقای مهندس! و تا اندکی بعد دکتر! قلی‎ها قرارگرفته‎اند. دوستانی که از حقوق و مزایای غیرقانونی بابت تصدی پست‎ها و مناصب بالا، بدون داشتن شرایط احرازِ قانونی تصدیِ پست‎هایی به مراتب پایین‎تر از آن، بهره‎مند شده بودند لکن از اقبال خوب و مبارک(با نگاه معنوی) و اقبال بد و نامبارک(با نگاه مادی)؛ موردِ حکم دستگاه قضایی قرار گرفته و بر اساس دستور آن سازمان لزوماً می‎بایست به اندازه شایستگی و توان خود در پست متناسب منصوب و از حقوق و مزایای قانونی بهره‎مند گردند. حال بماند که عزمی و جزمی برای اِعمال قانون از سوی مدیریتِ جدید نیز وجود نداشته و اگر نبود مکاتبات متعدد و اصرار و اتمام حجت دستگاه قضایی اقدامی صورت نمی‎پذیرفت!!! و ما در این مورد حرف برای گفتن زیاد داریم و انشاالله در فرصت مقتضی به بیان آن خواهیم پرداخت.

عده‎ای از مشمولین، این اقدام دستگاه قضایی و امین نظام و انقلاب را  مبارک انگاشته و قضای الهی را بابت قطع روزی غیرقانونی و حرام و طاهر شدن سفره‎شان قدر دانسته‎اند. اما عده‎ای دیگر نه‎تنها بر این تصمیم و اراده منطبق بر قانون دستگاه قضایی وقعی ننهاده، بلکه در این باب برای قوانین و مقررات نظام اسلامی ارزشی قائل نبوده، با بکارگیری همه قسم مکر، حیله و ... به دنبال راهکاری برای استمرار کسب روزی حرام هستند. همان نظامی که رهبری و مقام ولایت حال و گذشته‎ی آن(امام خمینی و مقام معظم رهبری) کراراً بیان داشته‎‎اند که: تخطّی از قوانین و مقررات نظام اسلامی حرام شرعی است.

حال ما مانده‎ایم و جماعتی به ظاهر متشرّع، انقلابی، مدّعی رهسپاری با ولایت تا شهادت و ...؛ و در مقابل عدم تمکین به قانون و مقابله با آن!!!

به شاهدان و ناظران حق بدهید که ادعای دیانت شما را مصداق این مصرع بدانند که:

این نه دین است این نفاق است، ای کرام!

یا همان شعر فوق‎الذکر شیخ بهایی که:

نان و حلوا چیست ای شوریده سر؟

متّقـــــی خــــــــود را نمودن بَهر زَر

 

#مطلب مرتبطپژواک . بیت‏المال و اموال عمومی . قسمت چهارم، انتصابات و حقوق و مزایای غیرقانونی

/ 12 نظر / 54 بازدید
نمایش نظرات قبلی
متاسف

کاملا با مطلب موافقم و در تکمیل آن باید بگویم که خطاب به اینها باید گفت: کنون امروز اینگونه می‎کنی تو تناقض می‌نهی در راه دین تو

النهايه به كجا چنين شتابان آقا مصطفي

؟

منتقم

چرا خودتو مرجع تعیین حق و باطل می دونی و بقیه رو باطل و حرامخور. چجوری به خودت اجازه می دی حقوق پرسنل را روزی حرام بدونی. خدا رو شکر که تو کاره ای نشدی وگرنه پدر مردم را در می اوردی

یه دل شکسته

همیشه با دیدن کارهای خودشون و اطرافیانشون که در لوای دین چه کارهایی که نمی کنند و اسم خودشون را هم مسلمون گذاشتن به عدالت خدا شک می کردم ولی خوشحالم که یک ادم شجاع مثل شما حداقل کارهاشون را رو کرد . هرچند که فریادبه جایی نمیرسد و خیلی پرروتر از این حرفا هستن

افشاگر

جناب افشاگر!!!!!! شما بيكاري! همه اين كارها از بيكاري مطلق است كه نصيب شما شده است. بفرماييد در طول روز چه كارهايي انجام مي دهيد كه بابت آن حقوق مي گيريد!!!؟؟؟؟ آيا اين حقوق حرام نيست؟؟!!!!

علي رجبي دهميان كلايي

جناب رجي! در خصوص تيم مديريتي جديد چرا خفه خون گرفتي؟!!! آقاي يار احمدي با مدرك تحصيلي ديپلم چطور معاون برنامه ريزي و پشتيباني يك شركت تمام تخصصي شده اند ولي جناب عالي خفه شده ايد؟ پس مشخص شد درد شما درد دين نيست كينه هاي شخصي است كه نسبت به آقاي قليها داريد.

خدا لعنتت کنه انشاللعه درد بی درمون بگیری

مترویی

شما چه نسبتی با این وبلاگ جدیدالتاسیس دارید؟ میگن خودتون دارید اونو میگردونید و برای اینکه در ظاهر تابلو نشید دارید به صورت گمنام روش مطلب میذارید. آقای رجبی اون وبلاگ هم مال شماست یا نه؟

با سلام. متاسفانه فاجعه ای که در سیستم مدیریتی در کشور ما رواج دارد تغییر اتوبوسی مدیران است.که این معنی را در ذهن متبادر می کند که قطعا نیرویی هم طراز مدیر اتوبوسی، در شرکت وجود نداشته و این اتوبوس از ماورای جو حرکت نموده است.انتقال افراد از خارج مجموعه در زمان هر مدیریتی علاوه بر بی احترامی مستقیم به افراد داخل مجموعه نتیجه ای جز هدر دادن امکان شرکت ندارد.من نیز به گل الود بودن سر چشمه اعتقاد راسخ دارم.

فرشاد

چرا جواب سوال بنده رو نمی دید؟ نکنه خدایی ناکرده هراسی وجود داره از پاسخ اون. شما کامنت یکی از بازدید کننده ها رو که با بی ادبی تمام برای شما مطلب زده رو دادید ولی جواب سوال بنده که در نهایت ادب و احترام برای شما ارسال کردم ندادین . گرچه انتظارشو داشتم . شما متاسفانه وای بی قانونی رو برای اینکه در موضوع ذی نفع نیستی میزنی و در غیر اینصورت کمی فی السابق (همان زمان که شما میدانی و بنده و خدای اعلم بکل الاسرار ) قانون رو ملاک عمل قرار نمی دادید برادر. از خدا طلب هدایت برای خودم وشما میکنم که بیش از این مورد لعن و نفرین خلق الله قرار نگیرید.برادر تقوا،تقوا،تقوا. بترسیم از خدا....