پژواک . بیت‏المال و اموال عمومی . قسمت پنجم، پرداخت اضافه‏کاری‏های غیرقانونی

بر اساس ضوابط و مقررات از گذشته پرداخت مزدِ ساعات موظفی و اضافه‏کار بر مبنای ساعات واقعی حضور افراد در سازمان و بر اساس اطلاعات مندرج در سیستم مکانیزه کارکرد و ثبت ساعات ورود و خروج صورت می‏گرفت. لکن این ضوابط و رویه قانونی در دوره مدیریت آقای قلی‏ها در مورد تعداد کثیری از نورچشمی‏ها زیر پا نهاده شده است.

توضیح اینکه بر اساس مقررات هر ماهه در موعد مقرر پس از تخلیه اطلاعات ورود و خروج کلیه کارکنان از سیستم مکانیزه کارکرد، لیست اطلاعات کارکرد به واحدهای مربوطه ارسال و پس از تایید بالاترین مقام واحد توسط منابع انسانی پردازش نهایی گشته و بر اساس آن حقوق پرداخت می‏گردد. نکته جالب توجه اینکه برای مثال اگر ساعات اضافه‏کار فردی 40 ساعت و 52 دقیقه باشد و واحد مربوطه در تاییدیه آن را 41 دقیقه تایید نماید ( یعنی تنها 8 دقیقه اضافه نماید) امور اداری از تایید آن خودداری نموده و عیناً همان 8 دقیقه را کسر خواهد نمود. در واقع دقت در پرداخت حقوق عیناً بر مبنای حضور واقعی، که کاملا مورد تایید بوده ایرادی بر آن واقع نیست.

اشکال و ایراد وارده آن است که این دقت در رعایت ضوابط و مقررات تنها در مورد کارکنان عادی شرکت بوده و در مورد خواص و نورچشمی‏ها ضوابط به راحتی نادیده انگاشته شده در بذل و بخششی غیرقانونی از بیت‏المال همه ماهه کارکرد غیر واقعی به ایشان پرداخت می‏گردد. افراد کثیری که در موارد متعددی نه تنها کارکردی به عنوان اضافه‏کار نداشته‏ بلکه ساعات موظفی خود را به طور کامل در محل کار حضور نداشته‏اند لکن همه ماهه کارکرد کامل با 120 و در موارد متعددی 140 ساعت اضافه‏کار دریافت نموده‏اند. افرادی که که به فیض بهره‏مندی از روابط، بعضا اصلا در محل کار حضور نداشته و ...

نکته جالب اینکه قریب به اتفاق این افراد مربوط به واحدهایی می‎‏باشند که آن واحدها هیچ نقش موثری در روند خدمت‏رسانی در مجموعه متروی تهران به شهروندان نداشته و واحدهای مربوطه در دوره مدیریت فعلی در شرکت تاسیس و این افراد جهت تصدی پست‏های آن به استخدام شرکت درآمده‏اند.

و تأسف‏بارتر اینکه تعداد زیادی از این افراد که از حقوق و ساعات اضافه‏کار غیرواقعی بهره‏مند بوده و موجبات تضییع شدید بیت‏المال را فراهم آورده‏اند مربوط به واحدهای نظارتی موجود در شرکت می‏باشند! واحدهای نظارتی‏ای که می‏بایست خود پاکدست و بری از خطا بوده و به برخورد با این تخلفات می‏پرداختند ولی متأسفانه...

و النهایه اینکه آمران این روند کاملا مغایر قانون و دریافت کنندگان این حقوق و مزایای غیرقانونی همگی از داعیه داران دین، اهل بیت و نظام و ارزش‏ها بوده و اصرار و تاکید بر تبعیتشان از مبانی مزبور کوش فلک را کر نموده، حال چگونه این تعدی و تصرف غیرقانونی در بیت‏المال را توجیه نموده و علنا اکل مال به باطل می‏نمایند...

در خاتمه جهت تبرک و تیمن و اثبات تناقض در رفتار و شعار این مدعیان دروغین ارزش‏ها به ذکر خاطره‏ای از مقام معظم رهبری در خصوص رعایت بیت‏المال به نقل از مفسر بزرگ قرآن حضرت آیت‏الله جوادی آملی بسنده نموده و قضاوت را به شما می‏سپاریم؛ ماکه خود را کاملا مُحِق می‏دانیم که قسم دروغین این مدعیان را با مشاهده کُلِّ خروس! نه فقط دُم خروس نپذیریم...

"روزی مهمان مقام معظم رهبری بودم، سفره را که گستردند، آیت‌ الله خامنه‌ای به پسرشان، آقا مصطفی فرمودند: «پاشو برو!»، من خلاف ایشان عرض کردم: اجازه بفرمایید آقازاده هم باشند. من از وی درخواست کرده‌ام که با هم باشیم. آقا فرمودند: «غذا مال بیت‌المال است. شما هم مهمان بیت‌المال هستید. برای بچه‌ها جایز نیست که بر سر این سفره بنشینند. آنان به منزل بروند و از غذای خانه میل نمایند..."

 

/ 8 نظر / 25 بازدید
علیرضا

با سلام و تشکر از شما، من خودم بارها شاهد این موضوع بوده ام. مثلاً آقای دکتر ه و 3 نفر نیروی زیرمجموعه ایشان که هر 3 جدیدالاستخدام و نورچشمی هستند و بدون داشتن شرایط احراز با رابطه در پست های سازمانی مدیر، رییس و مسئول مشغول به کار شده اند، هر ماه با کمتر از 10 ساعت اضافه کاری و بعضاً حتی با 15 روز کارکرد در طی ماه، در فیش حقوقی 120 ساعت اضافه کار و 30 روز کارکرد کامل دریافت می کنند. قطعاً این کار عین دزدی و حرام خوریست و روزی دامان این افراد و خانواده آنها و شخص آقای مدیرعامل به اصطلاح ارزشی را خواهد گرفت.

محمد طاها

جناب آقای رجبی سلام خداقوت،از ماست که بر ماست اگر این مدیریت هم تغییر یابد بازهم عزیزان در صحنه منابع انسانی اعلام می کنند که ما مجری دستورات بودیم این است راز بقای مدیریتی این عزیزان،امید است بازرسان اعزامی از سازمان بازرسی کشور بخاطر خدا و حفظ بیت المال مسلمین که حاصل جانفشانی جوانان گرانقدر این سرزمین است به تخلفات در تمامی سطوح رسیدگی وگزارش صحیح ودقیق ارائه نمایند.

باسلام.جناب رجبی دم از عدالت و انصاف میزنید اما آن چیزی که باب میل شما است می زنید و آن چیزی که باب میل شما و دوستانتا ن نیست.... زمانی که شما که باید می رفتید به پایانه فتح آباد و نرفتید درصورتی که محل کارت زنی شما همان فتح آباد بود و اضافه کاری شما خارج از کارت زنی بصورت 4و5 ماه 100 ساعت یا 90 ساعت زده شد چرا حرفی نزدید یا الان به آن اشاره نمیکنید.الان که 2 ماه است اضافه کاری شما قطع شده سر زبان گشوده اید.شما باید بدانیداضافه کاری از اختیارات مدیریت می باشد.شما از الفبای مدیریت چه می دانید ......؟ البته ما آماده هرگونه انتقاد و پیشنهاد شما هستیم[چشمک]

من از آقای قالیباف خواشی دارم

آخه چرا فقط ما مترویی ها از نعمت جناب قلی ها بهره ببریم؟ میگم چرا کاری نکنیم که عموم مردم این گوهر دردانه مدیریت را درک کنند و در غفلتی عظیم بمانند؟ آقای قالیباف؛ خواهش میکنم ایشان را در پستی منصوب نمایید که بتوانند تز های مدیریتیشان را برای عموم دیکته نمایند!با این کار به دو هدف مهم میرسین: 1- تعریف متدهای جدید مدیریتی و یه تبع آن آموزش خیل عظیم مدیران جدید! 2- پس از بهره مردم شریف تهران از محضر ایشان، به سلامتی و در انتخابات آتی به کلی از نعمت حضور شما و دوستانتان محروم خواهیم گشت :-)

یک رهگذر

خیانتی که معاون منابع انسانی و مدیر امور اداری شرکت چه در دادن حقوق های ناحق و نابجا و چه در تائید حکم های "چی توز موتوری" (یه ینده خدایی بود که دنبال امضا گرفتن از اعضای کمیته برای نورچشمی ها بود)در کمیته طبقه بندی مشاغل ، تا سالیان سال دامن بهره برداری مترو رو خواهد گرفت . ننگ براین مریدان به اصطلاح مدیر!!!

در تکمیل نظر "یک رهگذر" متاسفانه باید گفت که تقریبا تمامی مدیران حوزه معاونت منابع انسانی به فراخور توان و دسترسیشان در امانتی که به ایشان سپرده شده بود خیانت کردند. البته ایشان خود را شریک خیانت ندانسته و نمیدانند. چرا که به زعم خود فتوا را از ریش سفیدشان گرفته اند که او را بواسطه سبقه خانوادگی به دور از وسوسه های دنیوی می دانستند! جایی که این پرداخت ها به این وضوح پرداخت شده، جایی که مدیر سازماندهی بازبینی سه باره چارت یک مدیریت در طول یک هفته را افتخار می داند، جایی که مستخدمین جدید از دروازه گشاد طب کار عبور کرده بطوریکه خیل عظیمی از ایشان هنوز به سال و دو سال نکشیده، آثار ضعف روانی و جسمانییشان پدیدار شده و...

یک پیشنهاد به دکتر قالیباف

آقای قالیباف یه لطفی بکنند آقای قلی ها رو با این همه تجربه درخشان! مدیریتی،مدیرعامل سازمان بهشت زهرا بکنند تا بعد از بهره مندی فراوان احیا و زمینیان از فیوضات ایشان و اذنابشان،کمی هم اموات و اهل جهان آخرت نیز از این افاضات مستفیض شوند.چون شغلهایی نظیر قبرکن،مرده شور و ... در جامعه کم شده و به نظر میرسه ایشون مثل بقیه پستهای منتصبه میتونن کارنامه درخشانی از خودشون به جا بذارن و به عنوان حسنه در کارنامه عملشون ثبت و ضبط بشه.چون ایشون متعلق به همه هستن و حیف است فقط اهل دنیا از وجودشون بهره ببرن و اهل دیار باقی محروم باشن.ما که به اندازه کافی از خرمن فیوضاتشون کاهی برگرفتیم و از این همه عدالت در شرکت بهره برداری چشمانمان از حدقه درآمده است.

پرسنل معاونت فرهنگی

آقای رجبی یک سوال خیلی ذهن منو به خودش مشغول کرده و اون اینه که چرا فقط در مورد مسائل استخدام و سنوات و وام و این قبیل چیزها می نویسید. چرا در مورد قراردادهای صوری معاونت فرهنگی نمی نویسید. قراردادهایی که خیلی ها بواسطه ان میلیونر و حتی میلیاردر شدن.