خبرنگار وقایع اطرافمان باشیم

در واقع برگرفته از مبانی دینی خصوصاً قول "کلکم راع و کلکم مسئول" همه‎ی ما می‎بایست خبرنگار و واقعه‎نگار اطرافمان باشیم و با احساس مسئولیت در عرصه‎ی اجتماع خصوصاً محیط‎کار و اشتغال خود، با بازگویی و انعکاس حقیقت، مسئولانه پرچم اطلاع‎رسانی بر دوش گیریم. همواره چشم بینا، وجدان بیدار و زبان گویای افکارعمومی باشیم. اهمیت این نقش در مجموعه‎هایی بیشتر است که از جهت ساختار و سرمایه متعلق به عموم مردم بوده واجدِ اطلاق عنوان بیت‎المال و اموال عمومی، موسسات و سازمان‎های عمومی و دولتی می‎باشند چراکه همواره اموال عمومی در معرض تعدّی، تجاوز، حیف و میل و سوءاستفاده کسانی است که به این اموال دسترسی دارند.

اگر همه‎ی ما مسئولانه خبرنگاران وقایع اطرافمان باشیم وضع اطرافمان اینگونه نخواهد بود که اکنون است و عده‎ای آزادانه و با خیالی آسوده اموال عمومی و بیت‎المال را متعلق به خود دانسته و از باب عمل به قاعده الناس مسلطون علی اموالهم، با بیت‎المال همانند سرمایه و دارایی‎های شخصی خود برخورد می‎کنند.

امروز با خودمان عهد ببندیم که:

  • عامل به قول معصوم باشیم که کلکم راع و کلکم مسئول.
  • در برابر اوضاع و احوال اطرافمان بی‎تفاوت نباشیم و عامل به فریضه امربه معروف و نهی از منکر.
  • شرکت ما، سازمان ما، اداره‎ی ما و محیطی که در آن اشتغال داریم اگر متعلق به بیت‎المال است تک‎تکِ ما مسئولانه خبرنگار وقایع و تخلفات احتمالی به وقوع پیوسته در آن باشیم و آن را به اطلاع دستگاه‎های نظارتی برسانیم. برای مثال حداقل با صرفِ چند دقیقه‎ای از وقتمان موضوع تخلف را در سایت سازمان بازرسی کل کشور که لینک دائم آن در وبلاگ وجود دارد ثبت نماییم.

  النهایه اینکه به یاری خداوند متعال قصد داریم با گسترش دامنه فعالیت وبلاگ، با همکاری تعدادی از دوستان آن را به سایت ارتقاء داده پررنگ‎تر، مفیدتر و مؤثرتر در جامعه حضور داشته باشیم.

جان نباشد جز خبر در آزمون

هرکه را افزون خبر جانش فزون

چون سروماهیت جان مخبر است

هرکه او آگاه‎تر با جان‎تر است

روح را تأثیر آگاهی بود

هرکه را این بیش اللهی بود

اقتضای جان چو ای دل آگهی است

هر که آگه‎تر بود جانش قوی است

/ 3 نظر / 9 بازدید
مترویی

من با شما موافقم که باید اطلاع رسانی کنیم. تخلفات را به دستگاههای نظارتی اعلام کنیم. اجازه ندهیم وضعیت شرکت از این که هست بدتر شود. نگذاریم عده ای که هیچ شناختی از مترو ندارند اینگونه یکه تازی کنند و متخصصین و دلسوزان قدیمی را از عرصه مدیریت شرکت خارج کنند. هرکسی که ذره ای عقل سلیم داشته باشد حتما قبول میکند که مترو به ویرانه ای تبدیل شده است. و اگر ما به قول شما مسئولانه عمل میکردیم اینگونه نمی شد. در مورد سایت هم هرکاری از دست ما بر می آید درخدمتیم

امين

ما هم اعلام آمادگي مي كنيم

نادر وثوقی

با سلام موفق باشید و بر قرار