به بهانه تودیع آقای قلی‏ها

آقای قلی‏ها

نظام و حکومت مقدس اسلامی ما به آسانی به دست نیامده که مدیرانِ جوان ناپخته‏ِ‎‏ی فاقد تخصصی چون شما اینگونه به آن آسیب برسانند. این نظام نتیجه قرن‏ها مجاهدت، رنج‏ها، خون‏ها و همت‏های بزرگ مردان و زنانی است که عمر گرانبهای خود را در این راه هزینه نمودند. مجاهدتی که از پایان حکومت اسلامی امیرالمومنین(ع) در سال 40 هجری قمری آغاز، تا 22 بهمن 1357 شمسی و تاکنون استمرار دارد. از مصائب، سختی‏ها و خون‏های اهل بیت عصمت و طهارت گرفته تا خون‏های شهیدان انقلاب اسلامی ما، از مجاهدت‏های شیخ کلینی‏ها، شیخ صدوق‏ها، شیخ طوسی‏ها، علامه حلی‏ها، شهید اول‏ها، علامه مجلسی‏ها، شیخ انصاری‏ها، میرزای شیرازی‏ها، شیخ فضل‏الله‏ها، مدرس‏ها گرفته تا مجاهدت‏های امام راحل عظیم‏الشأن ما.

آری! مسئولیت در نظام اسلامی یعنی مسئولیت در برابر 14 قرن مجاهدتِ این عزیزان و خدای ناکرده خطا کردن در مسئولیت یعنی قدم گذاشتن بر روی این مجاهدت‏ها!

آقای قلی‏ها

  • شما که می‏دانستید چه در چنته دارید و قصد چه اقدامی دارید؛ چرا به خود اجازه دادید که عَلَم دین، اهل‏بیت، ارزش‏ها، انقلاب و ولایت را به دروغ بالا گیرید؟
  •  چرا به خود اجازه دادید که از نمادهای دینی و انقلابی برای نیل به اهداف خود استفاده ابزاری نمایید؟
  • چرا به خود اجازه دادید که با داعیه دین و انقلاب، قوانین و مقررات حکومت اسلامی را اینگونه لگدمال نمایید؟
  • چرا به دوستان و همراهان خود اجازه دادید تا با تظاهر به دینداری، اینگونه بیت‏المال را به مانند میراث پدری خود به تاراج برده و بنیان‏های اعتقادی شاهدان و ناظران این وقایع را متزلزل نمایند؟

مگر نه اینکه داعیه رهروی اهل بیت و  رهروی ولایتِ شما گوش فلک را کر نموده است؟ پس کو عمل به فرموده حضرت علی(ع) که:

"کاری که به تو سپرده شد طعمه‌اى نیست که تو به دست آورده باشى، بلکه امانت و مسئولیت است بر عهده‏ات. مالى از مال خداى بزرگ در اختیار توست، و تو از جمله خزانه‏داران او."

"بخشش حکمرانان از اموال عمومی مسلمانان، ستم و خیانت است."

"برای ما ممکن نیست که به کسی بیشتر از حقش از بیت‏المال بدهیم."

"بپرهیز از انحصار طلبی در چیزهایی که همه مردم در آنها برابرند."

"نوک قلم ها را باریک بتراشید و فاصلۀ سطرها را کم کنید و از زیاده روی در هزینه نمودن بیت المال بپرهیزید زیرا اموال مسلمانان نباید متحمل ضرر شود."

"همانا من به راستی به خدا سوگند می خورم، اگر به من گزارش کنند که در اموال عمومی خیانت کردی، کم یا زیاد، چنان بر تو سخت گیرم که کم‏بهره شده، و در هزینۀ عیال، درمانده و خوار و سرگردان شوی."

و صدها روایت مشابه دیگر.

آقای قلی‏ها

خود قضاوت کنید که هزاران‏هزار رفتار و کردار شما و اطرافیانتان طی دو سال و نیم گذشته، ذرّه‏ای با آن راه و مسیر نورانی مورد ادعای شما سنخیت داشت؟

ویژه‏خواری‏های اطرافیانتان از بیت‏المال، بذل و بخشش‏های کلان از بیت‏المال، تصمیمات بی‏شمارِ غیرقانونی که موجبات تضییع و خسارات کلانی به بیت‏المال را فراهم آورده است و موارد بسیاری دیگر که مصادیق اندکی از آن در بصیر آمده است چه تناسبی با آن راه و مسیر نورانی مورد ادعای شما دارد؟

از همه تأسف‏بارتر و تأثربرانگیزتر اینکه عده زیادی از اطرافیان شما، تمسّک و تظاهرِ به دین و نظام و هیأتی بودن را برای خود فرصت و مجوزی برای بهره‏مندی بیشتر از بیت‏المال دانسته، خود را معاف از اعمال قوانین و مقررات دانسته‏اند!

حیف ‏و میل‏های گسترده اموال عمومی، حقوق و مزایای غیرقانونی، وام‏ها، تسهیلات و علی‏الحساب‏های کلان و ... همه و همه بر خلاف ضوابط و مقررات، صرف تظاهر به ...

مگر نه اینکه حضرت علی(ع) فرمودند:

"بدانید فضل و برتری شما، بین شما و خداوند است، اما نسبت به احکام و تقسیم بیت‏المال مساوی هستید."

"مسئول را نزدیکان و خویشاوندانی است که خوی برتری جستن دارند و گردن فرازی کردن و در معاملت، انصاف را کمتر به کار بستن، ریشه ستم اینان را با بریدن اسباب آن بردار."

آقای قلی‏ها

مَخلَص کلام اینکه شما شرکت بهره‎‏برداری متروی تهران را در تیرماه سال 90 از مدیرعامل اسبق، با 3500 نیروی فعال و پرنشاط و دارای انگیزه، ده‏ها میلیارد تومان موجودی در حساب، انبارهای مملو از قطعات وتجهیزات، قطارهای سالم و فعال تحویل گرفته و اکنون بدون اضافه شدن هیچ مسافت و کیلومتراژ جدیدی در مقایسه با تیر 90؛ اما با بیش از 9000 نفر پرسنل فاقد انگیزه و بخش عظیمی فاقد تخصص و تحصیلات، صدها میلیارد تومان بدهی و دیون معوق، انبارهای خالی از قطعات و تجهیزات، تعداد زیادی قطار معیوب و ... تحویل مدیرعامل جدید می‏دهید و از همه عجیب‏تر اینکه این کارنامه را موفق دانسته و در ایام اخیر در رسانه‏ها از آن به نیکی یاد می‏گردد!

النهایه اینکه آقای قالیباف، بدون ورود به بحث مسئولیتِ شما در برابر مسائل فوق‏الذکر؛ مدیون مجاهدت‏ها، رنج‏ها و خون‏های مذکور در سطور بالا خواهید بود اگر بار دیگر از چنین فردی با این عقبه و کارنامه در مسند و جایگاه مدیریتی دیگری استفاده نمایید.

به امید روزی که با اصلاح رویه جاری در جامعه، واگذاری مناصب اجرایی و مدیریتی، بعضاً بر اساس فعالیت و حضور افراد در ستادهای انتخاباتی نبوده ملاک و مبنا شایسته‏سالاری، تخصص، تجربه و تعهد باشد.

/ 22 نظر / 61 بازدید
نمایش نظرات قبلی

آه خدااااااای من از این پس چگونه هر روزم را با ندیدن چهره مشعشع استاد اعظم خیر المدیرین افضل المتخصصین اتم المهندسین حضرت مستطاب قلی شروع کنم ؟!!!!!!![ناراحت] اغث یا غیاث المستغیثین

قنبری-علیرضا

باسلام فقط ما ازاین وبلاگ چیزی که دستگیر مون شد فهمیدیم شرکت بهربرداری چقدر انسانهای بصیر داشته پرسنل بی بهره مونده بودن مخصوصا شخص پرسنل معاونت فرهنگی واقعن به این سرعت رنگ عوض کردی ادم نمیدون امثال شما رو چی خطاب کنه نمک نشناس ها.............جناب مهندس قلی ها برای جنابعالی ارزوی سلامتی وسعادت را دارم وهیچوقت این همه خدمت فراموش شدنی نیست. التماس دعا

قنبری-علیرضا

امثال شما که قرآن سر نیزه زدن زیاد بوده بوده فحش وناسزا ام کم برات انشا.الله خداوند جوابتو بده جناب اشعری (مصطفی رجبی)

ظاهرا دوستان قلی ها یادشون رفته که مدیر عامل جدید سر کار امده و باید رنگ عوض کنند.بجنبید دوستان نان نخوردن به نرخ روز را از یاد بردید

بیننده

سلام من هم تا حدی با سخنان شما موافقم اما بهتر بود نموداای عملی و آماری اراءه می دادید تا اینکه تنها سخنان شعارگونه ابتدای متن را تکرار کنید. اگر این کلر را می کردید تمام مخاطبان با شما هم عقیده می شدند

بهار

مطالبو رجبی کامل تایید کن قنبری ها حدشونو بفهمن قنبری خودتو چیزی فرض کردی یا واقعاً حالیت نیست چه خبره؟ببین قبل اینکه نشونت بدن

ميلاد جوون

اقاي بصير شما نبايد مطالبي رو كه افراد ب كسي توهين ميكنن منتشر كني در مورد توهين ب شخص خودت مختاري ولي ديگران نه اون دوستتون كه معلوم نيست هويتش واقعيه يا دسيسه خودتون (محمد)حق توهين نداره اين تذكر اخره

سپهر

ای کاش همه ما خوبی های هم را می دیدیم و بدی های هم را هم می پوشاندیم ای کاش اهل ساختن بودیم نه ویران کردن

مترویی قدیمی

با سلام خدمت شما آقای رجبی با اینکه نامه انتصاب بنده از جانب شما در کمیته رد شد وخیلی از شما بدی به دل گرفتم ولی با خوندن این مطالب کاملاً به من ثابت شد شما ذاتاً قانون مدار هستید که جای تحسین دارد قانونی که متاسفانه چیریه که این روزا مردم ما از آن گریزانند وهمه 1طورایی خواهان دور زدن قانون هستند تمام این نوشته هایی که در این وبلاگ اومده مطمئنم مورد تایید 90%مترویی های سابق ومتخصص مترو می باشد ای کاش اونایی که میان وبا کامنتاشون به نوشته های شما ایراد میگیرن 1مقدار واقع بین بودن ببینن در ازای این 2سال ضرربه مترو چه دستاوردی عاید شرکت که وظیفه اش خدمت رسانی به مردم می باشد به دست آوردیم؟؟؟؟؟؟بجز اینکه متخصص ها رفتن وجاشونو نور چشمی ها گرفتن شاید رسمی کردن نفرات قدم مثبتی بود ولی در ازای چه چیزی؟؟؟در ازای خوردن وچاپیدن از بیت المال؟؟؟اگه بخوام بنویسم از این 2سال خیلی ناگفته هاست که در چند سطر خلاصه نمیشه آقای رجبی ممنون از نوشته هاتون امیدوارم موفق باشید واز حرف 1عده که نونشون دفاع بیجا وبدون فکر واز روی تعصب از مدیرعامل سابقه ناراحت نشید وبه مسیر تون ادامه بدید یاحق

همكاران مترويي سلام وعرض ادب خاطره اي يادم هست ياد آوري ان براي پرسنل قديمي ومحترم شركت خالي از لطف نيست روزي كه مهندس ابراهيمي داشت مي رفت پرسنل قسمتهاي مختلف شركت براي خداحافظي آمده بودن ايشان خطاب به مديران و معاونين گفتن مترو با همت اين پرسنل به اينجا رسيده مبادا روز ي برسد پروژه مترو به اتمام برسد وموقع بهره برداري شود فرش قرمز براي نورچشمي ها پهن خواهدشد وازدر وارد خواهند شد شما اين پرسنل زحمت كشيده ودردمند را ازياد ببريد وبخاطر منافع خوديان از ياران قديمي خود در سنگر مترو رو بگردانيد وبراي حاميان نورچشمي ها خوش رقصي كنيد متاسفانه گفته ايشان مثل اينكه واقعيت پيدا كرد. باآرزوي سلامتي براي شما همه همكاران خصوصا دوست عزيز وهمكار گرامي اقا ي رجبي