دست‎فروشی در متروی ژاپن و متروی تهران

در این خبر آمده است: «شاید بسیاری از مردم تصور کنند ماجرای دست‎فروش‎های داخل مترو و جنس‎های هزارتومانی فقط مختص به متروهای خودمان باشد ولی به نظر می‎رسد در برخی دیگر از کشورها نظیر ژاپن هم دست‎فروش‎های مترو پیدا می‎شوند. دستفروش‎هایی که به نظر می‎رسد اندکی منظم‎تر از نمونه‎های وطنی هستند!

در این تصویر خانمى دست‎فروش در شین‎کانسن (قطار سراسری سریع‎السیر) ژاپن را مشاهده می‎کنید. گفته می‎شود این فروشنده‎ها از طرف شرکت خدماتى طرف قرارداد با شین‎کانسن استخدام مى‎شوند و نوشیدنى از قبیل قهوه و چاى و تنقلات مى‎فروشند. حقوق ماهیانه این فروشندگان کمتر از حقوق یک کارمند معمولى شرکت خصوصى و یا یک کارمند ادارات دولتی است. همچنین گفته می‎شود سرعت قطارهای تندرو در ژاپن که «شین‌کانسن» نام دارند به 320 کیلومتر در ساعت می‎رسد.»

محتوای این خبر مؤید این نکته است که میان این پدیده در متروی ژاپن با متروی تهران به قول آن مصرع معروف «تفاوت از زمین تا آسمان است»؛ کاملا نظام‎مند، هدف‎مند و مدیریت شده.

به گواه خبر مذکور در متروی بین‎شهری و سفر بین‎شهری آن هم برای فروش قهوه و چاى و تنقلات توسط نیروی استخدامی شرکت خدماتی.


حال در متروی تهران به طور میانگین در طول یک سفر درون‎شهری، بیش از 20 دست‎فروش برای فروش کلیه‎ی اشیاء و اجناس موجود در بازار به استثنای اشیاء غیرمنقول و اشیای منقولی چون خودرو، یخچال، لباس‎شویی و تلوزیون!!!

و باز هم ما مدعیان مسلمانی و تشیع علوی‎ای که توصیه مؤکد آن «نظم امرکم» است و آن مردم بی‎دین و لامذهبِ بی‎ادعای عامل به احکام وتوصیه‎های شریعت ما!!!

 

 

لینک خبر خبرگزاری مهر

 

/ 1 نظر / 113 بازدید
مترویی

کاش فرق ما فقط تو دستفروشی بود. آخر همین خبر خبرگزاری مهر اومده که ژاپن دنبال ارتقای قطارهای مترو به سرعت 500 کیلومتر با قطارهایی به نام «لینیر موتوركار» است. اونوقت متروی تهران افتاده دست یه مشت بی سواد هیاتی که فقط بلدند اردوی جهادی تو مترو برگزار کنن و رو درو دیوار مترو پوستر حدیث و روایت راجع به حجاب و نگاه به نامحرم بزنن. مراسم تجلیل از فیلمهای روی پرده سینما برگزار کنن. مترو رو ول کردن شدن مبلغ دین و مذهب