مسیر انحرافی. قسمت سوم. مسئول انباشت مشکلات در شرکت بهره‎برداری

جناب آقای قلی‎ها، ما از شما تقاضایی داریم؛ برادر! خطا کردی، شرکت را ورشکست نمودی، کوهی و یا به قول خودت "انباشتی از مشکلات" به جای گذاشتی و ....، دیگر سکوت کن و حرفی نزن!

قبول کن که خیلی اعتماد به نفس داری که نه‎تنها خطاهای عیانت را نمی‌‎پذیری، بلکه اینگونه وارونه‎‏نمایی می‏‎کنی! اینگونه با ادعاهای خلاف واقع مسئولیت تخلفات و خطاهای تاریخی خود را متوجه دیگران می‎دانی! آسمان و ریسمان به هم می‎بافی تا خود را بَری از مسئولیت بدانی!؛ نه برادر نمی‎شود، مشکل و خطا آن‎قدر بزرگ است و کوسِ رسواییِ آن، ‎چنان به صدا درآمده است که نمی‎توانی آن را با خلاف‎‏نمایی و وارونه‏‎نمایی، پنهان نمایی؛ آقای قلی‎ها:

راست نگردد دروغ و زرق به چاره

معصیت را بـــــــدین دروغ میاچار

برادر! شهامت داشته باش و خطاهایت را بپذیر، شجاعانه مسئولیت اوضاع شرکت بهره‏‎برداری را بر عهده بگیر و اعلام کن در ادامه راه اینگونه نخواهی بود. البته غلبه بر حبّ ذات و شهوتِ قدرت، آسان نیست و مضاف بر آن اطرافیانِ قدرت‎‏طلب.

ما به کرّات در بصیر مستند، متقن و محکمه‎پسند توجّه و انتسابِ قطعی و غیرقابل خدشه حجم وسیعِ جرائم، تخلفات و خطاهای به وقوع پیوسته در ایام مدیریتتان در شرکت بهره‎برداری را به شخص جنابعالی، بیان کردیم. به نظر ما اگر دستگاه‎‏های نظارتی مسئولانه عمل می‏‎کردند شما به خود اجازه نمی‎دادید تا به جای پذیرش مسئولیت و حداقل یک عذرخواهی عادی، طلبکارانه مسئولیت این مشکلات را متوجه دیگران نمایید!!!

ما قبلا نیز در مطالب متعددی، اندکی از واقعیات را که بر همه شاهدان و ناظران عیان است، بیان نمودیم. از جمله مطالبی با عناوین: "مسیر انحرافی. 3=2+2، قسمت اول: واقعیات بودجه شرکت"، "دولت یازدهم ریالی بابت یارانه بلیت و توسعه مترو نداده". به نظر ما مطالعه همین دو عنوان برای ردّ ادعای جنابعالی مبنی بر انباشته شدن مشکلات عدیده در شرکت بهره‏‎‏برداری به علت عدم انجام تعهدات دولت کافی است، لکن با توجه به شدت اعتماد به نفس شما در وارونه‎نمایی، اندکی از هزاران مصداق را ارائه می‏کنیم، باشد که مؤثر واقع شده و شما از این پس شجاعت پذیرش اشتباهات پیش‏کش، لااقل سکوت کنید:

آقای قلی‎‏ها دیون معوق و بدهی صدها میلیاردی شرکت چه ارتباطی با عدم انجام تعهدات دولت دارد؟

آقای قلی‏‎ها انباشت مشکلات، ناشی از هزینه‎های میلیاردی غیرضرور مجموعه مدیریتی شرکت در ایام مدیریت شماست.

  • هزینه میلیاردی سفرهای خارجی.
  • هزینه ده‏ها میلیونی اقامت در جزیره کیش و آموزش غواصی نورچشمی‎ها.
  • هزینه میلیاردی خرید خودروها و موتورهای گران‎قیمت.
  • هزینه‎‎های چندین میلیاردی برای چاپ عکس، کارت پستال، خرید شال عزا، آثار موسیقی فلان خواننده، کتاب فلان خبرنگار و ...
  • هزینه‎‏های صدها میلیونی به عنوان هدیه‏ قرآن‎های نفیس.
  • هزینه میلیاردی خرید گلدان و گل و .....
  • هزینه حدود 500 میلیون تومانی برای رهن یک آپارتمان در خیابان وزرا برای ....(چکی در وجه آقای س ع م ر به تاریخ 31/3/91).
  • هزینه میلیاردی پرداخت حقوق، اضافه‎‏کار و ... به صورت غیرواقعی به تعداد کثیری از نورچشمی‏‎ها.
  • بلوکه نمودن میلیاردها تومان از بودجه شرکت در چند بانک خاص برای اخذ تسهیلات کلان و با سودهای پایین از محل رسوب پول شرکت در آن حساب‎ها.

فقط یک مورد کوچک را برای تقریب ذهن به درکِ عمق فاجعه بیان می‎کنیم. آقای قلی‎ها، در ایامی که به واسطه مدیریت شما، کارکنان شرکت به علت عدم پرداخت حق بیمه مکسوره از حقوق به حساب سازمان تأمین اجتماعی از دریافت خدمات بیمه‎‏ای محروم بودند، علی‎رغم اینکه در تاریخ 27/10/90 موجودی یکی از این حساب‏ها بیش از 22 میلیارد تومان بوده است، با هماهنگی! چک حق بیمه سازمان تامین اجتماعی که در وجه همان حساب بانکی صادر شده بود و مبلغ آن یک دهم موجودی حساب، یعنی یک میلیارد و نهصد میلیون تومان بود با ادعای عدم موجودی برگشت خورد و به همین علت حدود 60 میلیون تومان به شرکت خسارت تحمیل گردید.

و هزاران هزار مورد خلاف دیگر و فاکتورهای ...

آری آقای قلی‎ها، انباشت مشکلات منبعث از مدیریت کارآمد!، شاذ و زبان‏‎زدِ جوانِ نخبه‎ای!!! چون شماست. شمایی‎که بی‏‎توجه به منافع و آینده شرکت، فقط و فقط با نگاه سیاسی از شرکت بهره‎برداری به عنوان نردبان رشد، توسعه و رسیدن به مطامع سیاسی خود و دیگران بهره جسته آن را به ویرانه‏ای تبدیل نمودید.

النهایه اینکه:

گفتــار دروغ را اثـــــــــر نیست

چیــــزی زدروغ زشت تر نیست

از خجلت شرمش ار شود فاش

یــــــــــاد آر و دگر دروغ متراش

/ 8 نظر / 40 بازدید

پیشنهاد من اینه که مدیر محترم نهاد نظارتی مترو که به اصطلاح رکن اجرای عدالت و ضامن سلامت سازمانیه حتماً و حتماً داستان زندگی و قضاوتهای حضرت امیر و همچنین موارد مربوط به عدل و نحوه رفتار حضرت رو با عقیل برادرشون رو بخونند و بعد بینی و بین اله ببینند چقدر رفتارشون با سیره و رفتار علوی تطابق داره؟ آیا آنقدر در وجود خودشون پاکی از آلایش به مسائل دنیوی رو می بینند که بتونند در برابر ناحقی ها و بی عدالتی ها از هر حیث مقابله کنند آیا اونقدر پاک هستند که اگر سمتی در جایی به ناحق به ناشایسته ایی داده شد اعتراض کنند؟ یا اگه جایی ریخت و پاشی شد داد سر متخلف بزنند ؟ برادر مدیر نظارتی یادتون باشه وجدان تنها محکمه ایی که نیاز به هیچ کسی نداره بعضی وقتها بد نیست سری هم به اونجا بزنید

زهرا

سلام. با دیدن خبر تشکر قلی ها پوزخندی زدم و گفتم عجب رویی داره ... خدارو شکر که خدایی هست.......

با شعرهایی که آوردین مطلبتون متفاوت و جذاب شد. منم برای تایید سخن شما عرض می کنم که باید به نیما یوشیج که توی یکی از اشعارش می گوید: "کیست که صورت سنگ پایی از اوست" گفت باید این مطلب را بخوانی تا بفهمی روی بعضی ها سنگ پاست و هیچ رقمه از رو نمی روند.

شهاب

اگر امر به معروف و نهي از منكر براي همه جواب مي داد هيچوقت خفاش شب اعدام نميشد!! برادر طرف تيز شمشير صاحب الزمان متوجه همين افراد رياكار خواهد بود

محمد

با سلام ، سابقه انجام ندادن تعهد پرداخت یارانه بلیط از سوی دولت در دوره مدیریت قبل از مدیریت اقای قلی ها هم وجود داشت اما بحرانی در کار نبود و مدیریت شد .اما در دوره مدیریت آقای قلی ها مشکلات عدیده مالی به مشکلات شرکت افزوده شدو از همه مهمتر از بین بردن سرمایه های انسانی شرکت بود و بیشتر پرسنل خلاق و با انگیزه گوشه عزلت گزیدند احتمالا جناب قلی ها دانش آموخته مکتب چرچیل میباشد که می گوید {تا حقیقت بخواهد شلوارش را بالا بکشد دروغ نصف دنیا را گرفته است} والحق والانصاف شاگرد خوبی بوده است. آخه یکی نیست بگه چرا به شعور مردم توهین میکنی پیش هرکی شرمنده نباشی پیش خودت که شرمنده ای خودت بهتر میدونی چه بلایی سر این شرکت آوردی شما حتی با آبروی بسیج هم بازی کردی ...وای که دیگه جگرم از دست کارهای این بابا جای دندون گیر نداره .البته هدف ایشون برنامه ریزی برای بیشتر نزدیک شدن به دایره قدرت وشرکت در انتخابات مجلس دور آینده میباشد.

کامران زبردست ممتاز

من در عجبم چرا هنوز بعضی از دوستان به دنبال وصل ایشون به بسیج و مذهبی بودن و... هستند مگر همه و همه در این چند سال به جز بی تدبیری از ایشوان و تیمشان چیزی دیدیم . حقیر هیچگاه فکر نمی کردم یک مدیر نالایق بتواند با شاکله یک سازمان منظم به این اندازه ضربه بزند حال که نادانی چه از ره دوستی چه دشمنی بیشترین ضربه را به سیستم حمل و نقل عمومی وارد نمود جابجائی و انتقال ایشان به واگن سازی واقعا زیبنده نبودیکی از همکار به پرسنل واگن سازی که ظاهرا پاداش دریافت نموده بودند با خنده گفت : شما پول خونتون رو گرفتید از فردا کار تعطیله برو دنبال تمرین مداحی . واقعا افسوس و صد افسوس از این مدیریت اتوبوسی حضرت علی (ع) نیز می فرماید:(نهج البلاغه نامه 5) مسئولیت برای تو وسیله آب و نان نیست بلکه امانتی است بر گردن تو.

امیر

واقعاً کامنت های همکاران خواندنی است. درست مثل مطالب صریح و زیبای شما./متشکرم

دارکوب السلطنه

چشم بازار را در اورد با این مدیریتش شازده قراضه ؟