بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

متهم در جایگاه قضاوت
ساعت ٩:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۸ امرداد ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: قلی‎ها ، خیانت مسئولان ، طبقه‎بندی مشاغل ، کار و تأمین اجتماعی

نظرسنجی یا نظرسازی؟! قسمت دوم

متهم در جایگاه قضاوت

قابل توجه وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه‎های نظارتی آن وزارتخانه

در قسمت قبل با ارائه مستنداتی در خصوص کمیته طبقه‎بندی مشاغل به عنوان متولّی قانونی انتصابات و مسائل مربوط به نظام مزد مطالبی بیان شد. در این قسمت موضوع بحث ما در مورد یکی از دستگاه‎های نظارتی در موضوع نظام طبقه‎بندی مشاغل است که متأسفانه بر اساس شواهد و قرائن موجود (که بخشی از آن در ادامه خواهد آمد) به‎واسطه اعمال و رفتار متخلّفانه بعضی مقامات ارشد خود نه‎تنها به وظیفه نظارتی خویش در خصوص اجرای صحیح قوانین و مقررات طبقه‎بندی مشاغل در شرکت بهره‎برداری متروی تهران طی سه سال گذشته عمل نکرده بلکه آن سازمان را به یکی از متّهمان ورود خسارات فراوان به بیت‎المال از قِبَل تخلفات گسترده‎ی به‎وقوع پیوسته تبدیل کرده است. ما در ادامه اندکی از مستندات را ارائه می‎کنیم. امیدواریم مؤثر واقع شده، مقامات ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه‎های نظارتی آن وزارتخانه به موضوع ورود نموده و با متخلفان برخورد قانونی نمایند.


از زمان انتصابِ انتخاباتی مدیریتِ سابق شرکت بهره‎برداری و پس از حدود یک‎سال از آغاز ازهم گسیختگی قوانین و مقررات طبقه‎بندی مشاغل و زیرپاگذاشته شدنِ عامدانه‎ی آن از سوی آقای قلی‎ها و کاروان همراه وی در شرکت بهره‎برداری متروی تهران، متعاقب آن بذل و بخشش‎های مستمرِّ بی‎حدّ و حساب از محل اموال عمومی به دلیل انتصاب‎ها، تعیین گروه‎ها و ارتقای غیرقانونی و متأثر از آن بهره‎مندی از حقوقِ غیرقانونی صدها نفر از آقازاده‎ها، نورچشمی‎ها و وابستگان به بعضی مقامات، بازیگران، مجریان صداوسیما، خبرنگاران، فعالان سیاسی، مذهبی و در یک کلام فعالان در ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداهای انتخابات اخیر، بالاخره با پیگیری‎های فراوان در مهرماه سال91 اداره‎ کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران مجبور به ورود به موضوع به منظور بررسی تخلفات گردید.

آن اداره کل در هفته اول مهرماه سال91 با اعزام سرزده یکی از کارشناسانِ خبره خود در موضوع طبقه‎بندی مشاغل به شرکت بهره‎برداری، اقدام به بازرسی و بررسی موضوع نمود.

متعاقب آن بازرسی و با توجه به عمق فاجعه و حجم وسیع تخلفات، طی نامه‎ی شماره912/20/103818 به تاریخ91/7/17 خطاب به شرکت بهره‎برداری متروی تهران اعلام نمود که کلیه مصوبات کمیته طبقه‎بندی مشاغل شرکت از سال90 تا تاریخ ارسال نامه به آن اداره کل ارسال گردد.

وصول این نامه به شرکت موجی از نگرانی را در مجموعه مدیریت فراهم آورد چراکه در کلیه مصوبات کمیته تمامی تخلفات به صورت مستند و متقن توسط یکی از اعضای کمیته درج شده بود و امکان پنهان نمودن حجم گسترده تخلفات میسّر نبود.

پس از برگزاری جلساتی، حسبِ دستور آقای قلی‎ها مقرر گردید یکی از معاونین شرکت به همراه نامه شماره 31123 منضم به صورتجلسات کمیته، جهت بررسی و رایزنی در محل اداره کل مذکور حضور یابد. 

................................................................................. 

................................................................................. 

متعاقب حضور معاون شرکت در آن اداره کل:

* در یک اقدام کاملاً تصادفی!!! -که هیچ ارتباطی هم با موضوع بازرسی و ورود اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به موضوع تخلفات شرکت بهره‎برداری نداشت!!!- درخواست‎های استخدام تعدادی از اقوام و بستگانِ دور و نزدیک بعضی مقامات ارشد آن اداره کل، خطاب به آقای قلی‎ها به عنوان مدیرعامل شرکت بهره‎برداری به شرکت واصل ‎گردید!!!

* در یک اقدام کاملاً تصادفی!!! -که هیچ ارتباطی هم با موضوع بازرسی و ورود اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به موضوع تخلفات شرکت بهره‎برداری نداشت!!!- آقای قلی‎ها دستور جذب و استخدام خیلی فوری برای اقوام و بستگانِ دور و نزدیک بعضی مقامات ارشد آن اداره کل صادر فرمودند!!!

 ................................................................................

................................................................................

......................................................................... 

* در یک اقدام کاملاً تصادفی!!! -که هیچ ارتباطی هم با موضوع بازرسی و ورود اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به موضوع تخلفات شرکت بهره‎برداری نداشت!!!- بعضی از اقوام و بستگانِ بعضی مقامات ارشد آن اداره کل، بدون داشتن شرایط‎احرازِ قانونی بر خلاف ضوابط و مقررات طرح طبقه‎بندی در پست‎هایی بالاتر از شایستگی خود منصوب و از گروه و مزایای غیر قانونی بهره‎مند گشته‎اند!!!

 * پس از ورود سازمان‎بازرسی‎کل‎کشور به موضوع تخلفات گسترده مدیریت شرکت بهره‎برداری، متعاقب آن صدور دستور به اصلاح کلیه مصوبات غیرقانونی کمیته و رفع مغایرت‎ها، پس از آن اصلاح بعضی از آن مغایرت‎ها توسط کمیته و برای نمونه لغو انتصاب غیرقانونی و کاهش گروه فرزند یکی از مقامات ارشد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، در یک اقدام کاملاً تصادفی!!! یکی از مقامات آن اداره کل طی تماس با بعضی مقامات ارشد شرکت بهره‎برداری، اقدام به لغو حکم انتصابِ فرزندِ خویش و کاهش گروه وی را غیرقانونی!!! اعلام و بیان کرد که آن اداره کل اجازه چنین کاری را نخواهد داد و در یک اقدام کاملاً تصادفی!!! -که اصلاً هیچ ارتباطی هم با موضوع تهدید فوق ندارد- ظاهراً تهدیدات مذکور در حال عملی شدن و زیر پا نهاده شدن دستور عالی‎ترین دستگاه نظارتی و بازرسی قوه‎قضائیه در حال وقوع است و ...

* و در اقدامات کاملاً تصادفی دیگر!!! -که هیچ ارتباطی هم با موارد فوق‎‎الذکر ندارد!!!- همان بعضی مقامات آن اداره کل به مددِ مدیریت جدید شرکتِ بهره‎برداری جهتِ حذف بعضی اعضای کمیته طبقه‎بندی مشاغل آمده و .... که انشاالله به تفصیل در قسمت‎ آتی در این باب سخن خواهیم گفت.

ادامه دارد...

 

مطلب مرتبط: نظرسنجی یا نظرسازی؟! قسمت اول