بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

نظرسنجی یا نظرسازی؟! قسمت اول
ساعت ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۱ امرداد ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: قانون ، مترو

 

نظرسنجی یا نظرسازی؟! قسمت اول

با کمال تأسف باید بگوییم که ظاهراً قرار نیست قطار از ریل خارج شده‎ی مدیریت شرکت بهره‎برداری متروی تهران به ریل بازگردانده شود. خروجی که متأسفانه متأثر از فضای سیاسی و البته اگر بخواهیم دقیق‎تر بیان نموده و حق مطلب را ادا کنیم، متأثر از سیاست‎بازی و نیل به قدرت بعضی قدرت‎طلبان در انتخابات گذشته بوده و قطار پویا، مدرن و حاصل دسترنجِ خیل عظیمی از پیران، میان‎سالان و جوانان این مملکت را نه‎تنها از مسیر مدیریت صحیح و علمی خارج نموده بلکه آن را پیاپی بر دیوار و صخره‎ی بی‎تدبیری، قدرت‎طلبی و منفعت‎طلبی کوبیده است.

حرف برای گفتن بسیار است و اسناد برای ارائه فراوان، که مصادیق اندکی طی ایام ماضی بیان شد و انشاءالله در ایام آتی بیان خواهد شد. در این مجال سخن ما در موضوع کمیته طبقه‎بندی مشاغل به عنوان متولّی قانونی انتصابات و مسائل مربوط به نظام مزد در شرکت است.


در آغاز سخن بیان این نکته ضروری است که اثبات شیء نفی ما عدا نمی‎کند. ما قبلا در مطالب متعددی به حجم وسیع تخلّفات کمیته طبقه‎بندی و مدیریت شرکت در انتصابات، تخصیص پست‎ها و پرداخت حقوق و مزایای غیرقانونی به تعداد زیادی از آقازاده‎ها، نورچشمی‎ها، فعالان در ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداهای انتخابات اخیر و ... اشاره کردیم؛ برای نمونه مطلبی با موضوع "پژواک، بیت‎‏المال و اموال عمومی، قسمت چهارم، انتصابات و حقوق و مزایای غیرقانونی".

سخن آتی ما نفی تخلفاتِ اعضای کمیته نیست بلکه مقصود آن است که بگوییم به گواه اسناد موجود که تعدادی از آن را در ادامه خواهیم آورد، هدف مدیریت جدیدِ شرکت از انجام اقداماتی به منظور تغییر ترکیب اعضای کمیته، اصلاح امور نیست بلکه مراد و منظور نیل به اهداف خاصّی است که بعضی اعضای کمیته‎ی فعلی مانع اجرای آن اهدافند. به نظر ما هدف و اقدام متولیان این اقدامات مصداق این آیه شریفه است که"یوحی بعضهم الی بعض زخرف القول غرورا "، چراکه به‎دلایل ذیل دوستان با این اقدام، مقصود و هدف ناحق و باطل خود را، به ظاهر و سخن حق آراسته، تا با گمراه نمودن شاهدان و ناظران، از سخن به ظاهر حق، نتیجه باطل و ناحق خود را بگیرند.

همه می‎دانند که اکثریت اعضای کمیته طبقه‎بندی به‎دلایل متعددی به تأجیر مدیریت سابق درآمده و با هیچ از یک از درخواست‎های غیرقانونی وی مخالفت نکردند!!!

همه می‎دانند که صدها نفر به صورت غیرقانونی در کمیته منصوب گشته و از حقوق و مزایایی به مراتب بالاتر از شایستگی خود از نظر مدرک و تجربه بهره‎مند گشته‎اند.

همه می‎دانند که در اوج بی‎تفاوتی و سکوت دستگاه‎های نظارتیِ شرکت و شهرداری تهران در برابر حجمِ گسترده رفتار غیرقانونی و تضییع بیت‎المال، بالاخره پس از دو سال سازمان بازرسی کل کشور به موضوع ورود نموده و پس از بازرسی چند ماهه، دستور به بازنگری و اصلاح کلیه مصوبات غیرقانونی کمیته از تیرماه سال 90 به بعد را ابلاغ کرد.

 امّا؛ همه نمی‎دانند که تیم مدیریتی جدید شرکت نه‎تنها عزمی برای اصلاح روند در مانحن‎فیه نداشت بلکه به لطایف‎الحیل مانع اجرای دستور سازمان بازرسی قوه‎قضائیه گردید.

همه نمی‎دانند که پس از اخطارهای مکرّر سازمان بازرسی قوه‎قضائیه و اصرار بر اجرای دستور صادره، اعضای کمیته عزم بر جبران مافات و اصلاح مغایرت‎ها داشتند ولی با اصرار تیم مدیریتی جدید شرکت و اعمال نفوذ بر بعضی اعضای کمیته متأسفانه در بازنگری نیز خواسته‎ی سازمان بازرسی قوه‎قضائیه لحاظ نشده و تنها احکام تعداد اندکی از افرادی که از موقعیت اجتماعی و اعتبار قومی، قبیله‎ای و سیاسی کمتری برخوردار بودند اصلاح شد.

همه نمی‎دانند که سِیر بازنگری متوقف شده و افراد اندکی هم که احکامشان مشمول بازنگری گردید نیز ترغیب به شکایت از شرکت شده و در محاکم حل اختلاف وزارت کار نیز از حقوق شرکت و بیت‎المال دفاع حقوقی و قانونی شایسته صورت نپذیرفت.

همه نمی‎دانند که در دوره مدیریت جدید نیز این عقیده وجود دارد که بالاتر از قانون و حقوقِ بیت‎المال، تصمیم و نظر مدیریت است!!! و در موارد ایجاد تعارض بین قوانین و مقررات با نظر مدیریت، قوانین و مقررات به نفع تصمیم مدیریت ساقط می‎گردند.

همه نمی‎دانند که برای نمونه فردی که در دوره مدیریت قبلی بدون داشتن شرایط قانونی به عنوان رییس منصوب و از حقوق و مزایای غیرقانونی بهره‎مند گردیده بود و با دستور سازمان بازرسی قوه قضائیه حکم وی لغو و گروه وی کاهش یافته بود در دوره مدیریت جدید علی‎رغم فقدان هیچ تجربه و تخصّص و مدرک مرتبط به عنوان رییسِ یکی از واحدهای تخصّصی منصوب گردید.

همه نمی‎دانند که به علت تمکین و تبعیت بعضی اعضای کمیته از قانون و نظر سازمان بازرسی و تذکر یکی از اعضا بر بعضی رفتارهای غیرقانونی در نظام مزد و انتصاب شرکت، بیش از یک ماه است که جلسات کمیته طبقه‎بندی شرکت تعطیل شده است تا مقدّمات تغییر اعضای کمیته و تشکیل کمیته فرمایشی فراهم گردد.

 و مصادیق فراوان دیگری که بعضی را همه می‎دانند و بسیاری را همه نمی‎دانند که ما در قسمت‎های بعد خواهیم گفت.

ادامه دارد...     

مطالب مرتبط:

# انتصابات و حقوق و مزایای غیرقانونی