بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

موج‎سواران ارزش‎ها
ساعت ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ روز ٩ امرداد ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: مدعی دین ، شیعه راستین ، انقلابی نما ، ظاهرسازی

موج‎سواران ارزش‎ها

ماه مبارک رمضان 1435 با همه برکات و زیبایی‎هایش از سویی و سختی‎های ناشی از طولانی بودن روزهای داغ تابستان93  از سوی دیگر، به پایان رسید. اگر از همه اندوخته‎ها، عایدات و ره‎آورد این سفر یک‎ماهه بتوان گذشت از یکی از مهم‎ترین و اثربخش‎ترین صحنه‎های نمود یافته در این ماه رحمت و مغفرت نمی‎توان به راحتی گذشت. لحظات به‎یاد ماندنی، ماندگار و لرزاننده‎ی عقل و دلِ هر بیننده‎ای در کنار جعبه‎ی جادویی تلوزیون در برنامه‎ی جذاب ماه عسل شبکه3 تلوزیون در قسمت بیست و پنجم.


داستان زندگی عموحسن به عنوان یکی از صاحبان، حافظان و حق‎دارانِ واقعی نظام و انقلاب اسلامی؛ یکی از هزاران بی‎ادّعایی که جوانی، جسم و سلامتی، رفاه و آسایشِ خود و خانواده خویش را هزینه‎ی این انقلاب نموده و علی‎رغم همه بی‎مهری‎ها و نامردی‎های ما مردم و بسیاری از مسئولان و صاحب‎منصبان، همچنان استوار و ستودنی، بدون هیچ چشم‎داشتی عمل و رفتار خود را معامله با خداوند بیان می‎دارند؛ یکی از جانبازان و ایثارگرانی که حق مطلب را مجری برنامه‎ی ماه عسل به زیبایی در مورد او و امثال او ادا نمود و به صورت جامع و مانع بیان کرد که"شما و امثال شما رفتید و موجی شدید و امّا بسیاری از قِبَل شما بعد از جنگ موج‎سوار!!!"

برای نگارنده اثربخشی این برنامه زمانی تأثربرانگیزتر نمود یافت که داستان عموحسن را در برابر رفتار و کردار هزاران مدّعی پرمدّعای ارزش‎هایی که امثالِ عموحسن حفاظت و حراست از آن را با اهدای جوانی، جان و مال و آبروی خود به نمایش گذاشتند قرار داده و تفاوت را از زمین تا آسمان دیده‎ام. دامنه‎ و گستره‎ی شواهد مثال خود را در تناقض و تعارض فوق‎الذکر با توجه به گستره‎ی مخاطبین وبلاگ، از باب تقریب ذهن به اطراف خود در مجموعه شهرداری تهران که داعیه‎ی جنگ و جهاد و شهادت دارند محدود کنیم و ببینیم:

عموحسن قصه‎ی ما کجا و مدعیان جبهه و جنگ و سرداری و فرماندهی و رزمندگی اطراف ما کجا!!!

جانباز موج‎گرفته‎ی داستان ما کجا و موج‎سواران جنگ، ارزش‎ها، انقلاب و ... کجا!!!

عموحسنی که جان، مال و آسایش همیشگی خود و خانواده‎ی خود را فدای نظام و ارزش‎ها کرد کجا و مدّعیان پرمدّعای اطراف ما طی سه سال گذشته کجا که جنگ، بسیج، دین، نظام و ارزش‎ها را ابزار ثروت‎اندوزی و ارضای شهوتِ قدرتِ خود انگاشته و هر صدای مخالفی را با انگ مخالفت با نظام و انقلاب ساکت نمودند. گواه نقدِ ادعای ما اندکی از هزاران مصادیقِ مندرج در بصیر.

 

النهایه به ذهنم آمد حسنِ‎ختام این مطلب را پیش‎بینی سردار سرافراز اسلام شهید حمید باکری از فرجام و سرانجام رزمندگان قرار دهم.

آنچه که این شهید عزیز 32 سال پیش در خشت خام دید و امروز در آیینه عیان است لکن باز بعضی با گستاخی تمام منکر آن پیش‎بینی:

«دعا کنید که خداوند شهادت را نصیب شما کند، در غیر این‎صورت زمانی فرا می‎رسد که جنگ تمام می‎شود و رزمندگان امروز سه دسته می‎شوند:

  • دسته‎ای که به مخالفت با گذشته خود برمی‎خیزند و از گذشته خود پشیمان می‎شوند.
  • دسته‎ای که راه بی‎تفاوتی را بر می‎گزینند و در زندگی مادی غرق می‎شوند.
  • دسته‎ای که به گذشته خود وفادار می‎مانند و احساس مسئولیت می‎کنند که از شدت مصایب و غصه‎ها دق خواهند کرد.

پس از خداوند بخواهید با رسیدن به شهادت از عواقب زندگی پس از جنگ در امان بمانید، چون عاقبت دو دسته اول ختم به خیر نخواهد شد و جزو دسته سوم ماندن هم بسیار سخت و دشوار خواهد بود.»

 

 # برنامه بیست و پنجم ماه عسل با حضور عموحسن و خانواده قهرمانش