بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

دعوی زهد از برای عز و جاه...؛ مخالفان اِعمال حق و اجرای عدالت. بخش اول.
ساعت ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ روز ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: انقلابی نما ، طبقه‎بندی مشاغل ، قلی‎ها ، نظارت و بازرسی

"دعوی زهد از برای عزّ و جاه"

مخالفان اِعمال حق و اجرای عدالت. بخش اول

سرانجام؛ به‎ظاهر پس از دوسال‎ونیم انتظارِ دردناک، حاکمیت بی‎عدالتی، بی‎نظمی، ‎قانون‎گریزی، فساد و ویژه‎خواری، رانت و تبعیض، حیف و میل بیت‎المال و ... در دی‎ماه گذشته خاتمه یافت. انتظارِ دردناک از آن جهت که روزشمار این دوسال‎ونیم با آثار و توابع مدیریت تیم حاکم، جز اندوه و محنت برای دلسوزان دین، ارزش‎ها و نظام اسلامی از سویی؛ و رنج و غصّه برای کارکنان متروی تهران به دلیل مدیریت افرادی بی‎لیاقت، بی‎تجربه و فاقد تخصّص که نتیجه‎ای جز ورشکستگی، اضمحلال و ویرانی برای شرکت کارآمد، پویا و نمونه بهره‎برداری در بر نداشته است.


حاکمیت جماعتی که با پوشیدن ردای دین و تظاهر سالوسانه به دین، ارزش‎ها، نظام و انقلاب؛ بزرگترین آسیب‎ها را به مفاهیم فوق وارد نمودند که ما در بصیر در عناوین مختلف، مشتی از خروارها خیانت و تخلّف ایشان بیان نموده از تکرار آن احتراز می‎کنیم لکن با توجه به انطباق رفتار و کردار این جماعت با سروده نان و حلوای شیخ بهایی جند بیتی از آن را می‎آوریم و آن اینکه:

نان و حلوا چیست ای شوریـــــده سر؟

متّقی خـــــــــود را نمودن بَهــــــر زَر

دعـــــــــــوی زهد از برای عِزّ و جاه

لاف تقـــــــوی، از پی تعظیم شاه

تـــــــو نپنداری کزین لاف و دروغ

هرگز افتد نان تلبیست به دوغ؟

خرده بینانند در عالــــم بسی

واقفند از کار و بار هـر کسی

زیرکــانند از یسار و از یمین

از پی ردّ و قبول،اندر کمین

پس از سکوت حیرت‎آور و غم‎انگیز دستگاه‎های نظارتی در برابر این واقعه و ضایعه عظیم که آثار زیان‎بار آن تا سال‎های طولانی بر شهروندان تهران تحمیل شده است، بالاخره دستگاه قضایی کشور با حضوری دیرهنگام، اما مؤثر به ماجرا ورود نمود. حضور و استقرار چندماهه بازرسان سازمان بازرسی‎کل‎کشور که همگان را در انتظار مشاهده آثار و نتایج این بازرسی و چشم‎انتظار و مشتاق اِعمال قانون و اجرای عدالت نگاه داشته است که ما بررسی ابعاد حقوقی این بازرسی و آثار و نتایج قانونی آن را به مجالی دیگر می‎سپاریم.

در این مجال روی سخن ما به جماعت قلیل اما پرطمطراق و پرمُدّعاست که طی دوسال‎و نیم قبل با تظاهر به دین و ارزش‎ها خود را متدیّنین و انقلابیّون و ولایت‎مداران کم‎نظیر جلوه داده‎اند و از قِبَل این ادّعا، مورد عنایات خاصّ مدیرعامل ارزشیِ! سابق، جناب آقای مهندس! و تا اندکی بعد دکتر! قلی‎ها قرارگرفته‎اند. دوستانی که از حقوق و مزایای غیرقانونی بابت تصدی پست‎ها و مناصب بالا، بدون داشتن شرایط احرازِ قانونی تصدیِ پست‎هایی به مراتب پایین‎تر از آن، بهره‎مند شده بودند لکن از اقبال خوب و مبارک(با نگاه معنوی) و اقبال بد و نامبارک(با نگاه مادی)؛ موردِ حکم دستگاه قضایی قرار گرفته و بر اساس دستور آن سازمان لزوماً می‎بایست به اندازه شایستگی و توان خود در پست متناسب منصوب و از حقوق و مزایای قانونی بهره‎مند گردند. حال بماند که عزمی و جزمی برای اِعمال قانون از سوی مدیریتِ جدید نیز وجود نداشته و اگر نبود مکاتبات متعدد و اصرار و اتمام حجت دستگاه قضایی اقدامی صورت نمی‎پذیرفت!!! و ما در این مورد حرف برای گفتن زیاد داریم و انشاالله در فرصت مقتضی به بیان آن خواهیم پرداخت.

عده‎ای از مشمولین، این اقدام دستگاه قضایی و امین نظام و انقلاب را  مبارک انگاشته و قضای الهی را بابت قطع روزی غیرقانونی و حرام و طاهر شدن سفره‎شان قدر دانسته‎اند. اما عده‎ای دیگر نه‎تنها بر این تصمیم و اراده منطبق بر قانون دستگاه قضایی وقعی ننهاده، بلکه در این باب برای قوانین و مقررات نظام اسلامی ارزشی قائل نبوده، با بکارگیری همه قسم مکر، حیله و ... به دنبال راهکاری برای استمرار کسب روزی حرام هستند. همان نظامی که رهبری و مقام ولایت حال و گذشته‎ی آن(امام خمینی و مقام معظم رهبری) کراراً بیان داشته‎‎اند که: تخطّی از قوانین و مقررات نظام اسلامی حرام شرعی است.

حال ما مانده‎ایم و جماعتی به ظاهر متشرّع، انقلابی، مدّعی رهسپاری با ولایت تا شهادت و ...؛ و در مقابل عدم تمکین به قانون و مقابله با آن!!!

به شاهدان و ناظران حق بدهید که ادعای دیانت شما را مصداق این مصرع بدانند که:

این نه دین است این نفاق است، ای کرام!

یا همان شعر فوق‎الذکر شیخ بهایی که:

نان و حلوا چیست ای شوریده سر؟

متّقـــــی خــــــــود را نمودن بَهر زَر

 

#مطلب مرتبطپژواک . بیت‏المال و اموال عمومی . قسمت چهارم، انتصابات و حقوق و مزایای غیرقانونی