بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

مسیر انحرافی. قسمت سوم. مسئول انباشت مشکلات در شرکت بهره‎برداری
ساعت ٧:٢٥ ‎ب.ظ روز ٧ اسفند ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: قالیباف ، قلی‎ها ، ظاهرسازی ، مفاسد اقتصادی

مسیر انحرافی. 3=2+2، قسمت سوم

مسئول انباشت مشکلات در شرکت بهره‎برداری

روز گذشته مصاحبه‎ای از آقای قلی‎ها مدیرعامل سابق شرکت بهره‎‏برداری با عنوان "تقدیر مدیرعامل سابق بهره‎برداری از مدیرعامل جدید" در تعدادی از سایت‎‏های خبری منتشر گردید که در آن آقای قلی‎ها انباشته شدن مشکلات عدیده در شرکت بهره‎‏برداری را ناشی از عدم انجام تعهدات دولت بیان نمود!!! این ادعای آقای قلی‎‏ها از باب تمثیل ما را به یاد  دو بیت انتهایی یکی از حکایات معروف گلستان سعدی انداخت که:

غریبـــــی گرت ماست پیش آورد

دوپیمانه آبست و یک چمچه دوغ

گر از بنده لغوی شنیدی مرنج

جهاندیده بسیار گویـــــد دروغ


جناب آقای قلی‎ها، ما از شما تقاضایی داریم؛ برادر! خطا کردی، شرکت را ورشکست نمودی، کوهی و یا به قول خودت "انباشتی از مشکلات" به جای گذاشتی و ....، دیگر سکوت کن و حرفی نزن!

قبول کن که خیلی اعتماد به نفس داری که نه‎تنها خطاهای عیانت را نمی‌‎پذیری، بلکه اینگونه وارونه‎‏نمایی می‏‎کنی! اینگونه با ادعاهای خلاف واقع مسئولیت تخلفات و خطاهای تاریخی خود را متوجه دیگران می‎دانی! آسمان و ریسمان به هم می‎بافی تا خود را بَری از مسئولیت بدانی!؛ نه برادر نمی‎شود، مشکل و خطا آن‎قدر بزرگ است و کوسِ رسواییِ آن، ‎چنان به صدا درآمده است که نمی‎توانی آن را با خلاف‎‏نمایی و وارونه‏‎نمایی، پنهان نمایی؛ آقای قلی‎ها:

راست نگردد دروغ و زرق به چاره

معصیت را بـــــــدین دروغ میاچار

برادر! شهامت داشته باش و خطاهایت را بپذیر، شجاعانه مسئولیت اوضاع شرکت بهره‏‎برداری را بر عهده بگیر و اعلام کن در ادامه راه اینگونه نخواهی بود. البته غلبه بر حبّ ذات و شهوتِ قدرت، آسان نیست و مضاف بر آن اطرافیانِ قدرت‎‏طلب.

ما به کرّات در بصیر مستند، متقن و محکمه‎پسند توجّه و انتسابِ قطعی و غیرقابل خدشه حجم وسیعِ جرائم، تخلفات و خطاهای به وقوع پیوسته در ایام مدیریتتان در شرکت بهره‎برداری را به شخص جنابعالی، بیان کردیم. به نظر ما اگر دستگاه‎‏های نظارتی مسئولانه عمل می‏‎کردند شما به خود اجازه نمی‎دادید تا به جای پذیرش مسئولیت و حداقل یک عذرخواهی عادی، طلبکارانه مسئولیت این مشکلات را متوجه دیگران نمایید!!!

ما قبلا نیز در مطالب متعددی، اندکی از واقعیات را که بر همه شاهدان و ناظران عیان است، بیان نمودیم. از جمله مطالبی با عناوین: "مسیر انحرافی. 3=2+2، قسمت اول: واقعیات بودجه شرکت"، "دولت یازدهم ریالی بابت یارانه بلیت و توسعه مترو نداده". به نظر ما مطالعه همین دو عنوان برای ردّ ادعای جنابعالی مبنی بر انباشته شدن مشکلات عدیده در شرکت بهره‏‎‏برداری به علت عدم انجام تعهدات دولت کافی است، لکن با توجه به شدت اعتماد به نفس شما در وارونه‎نمایی، اندکی از هزاران مصداق را ارائه می‏کنیم، باشد که مؤثر واقع شده و شما از این پس شجاعت پذیرش اشتباهات پیش‏کش، لااقل سکوت کنید:

آقای قلی‎‏ها دیون معوق و بدهی صدها میلیاردی شرکت چه ارتباطی با عدم انجام تعهدات دولت دارد؟

آقای قلی‏‎ها انباشت مشکلات، ناشی از هزینه‎های میلیاردی غیرضرور مجموعه مدیریتی شرکت در ایام مدیریت شماست.

  • هزینه میلیاردی سفرهای خارجی.
  • هزینه ده‏ها میلیونی اقامت در جزیره کیش و آموزش غواصی نورچشمی‎ها.
  • هزینه میلیاردی خرید خودروها و موتورهای گران‎قیمت.
  • هزینه‎‎های چندین میلیاردی برای چاپ عکس، کارت پستال، خرید شال عزا، آثار موسیقی فلان خواننده، کتاب فلان خبرنگار و ...
  • هزینه‎‏های صدها میلیونی به عنوان هدیه‏ قرآن‎های نفیس.
  • هزینه میلیاردی خرید گلدان و گل و .....
  • هزینه حدود 500 میلیون تومانی برای رهن یک آپارتمان در خیابان وزرا برای ....(چکی در وجه آقای س ع م ر به تاریخ 31/3/91).
  • هزینه میلیاردی پرداخت حقوق، اضافه‎‏کار و ... به صورت غیرواقعی به تعداد کثیری از نورچشمی‏‎ها.
  • بلوکه نمودن میلیاردها تومان از بودجه شرکت در چند بانک خاص برای اخذ تسهیلات کلان و با سودهای پایین از محل رسوب پول شرکت در آن حساب‎ها.

فقط یک مورد کوچک را برای تقریب ذهن به درکِ عمق فاجعه بیان می‎کنیم. آقای قلی‎ها، در ایامی که به واسطه مدیریت شما، کارکنان شرکت به علت عدم پرداخت حق بیمه مکسوره از حقوق به حساب سازمان تأمین اجتماعی از دریافت خدمات بیمه‎‏ای محروم بودند، علی‎رغم اینکه در تاریخ 27/10/90 موجودی یکی از این حساب‏ها بیش از 22 میلیارد تومان بوده است، با هماهنگی! چک حق بیمه سازمان تامین اجتماعی که در وجه همان حساب بانکی صادر شده بود و مبلغ آن یک دهم موجودی حساب، یعنی یک میلیارد و نهصد میلیون تومان بود با ادعای عدم موجودی برگشت خورد و به همین علت حدود 60 میلیون تومان به شرکت خسارت تحمیل گردید.

و هزاران هزار مورد خلاف دیگر و فاکتورهای ...

آری آقای قلی‎ها، انباشت مشکلات منبعث از مدیریت کارآمد!، شاذ و زبان‏‎زدِ جوانِ نخبه‎ای!!! چون شماست. شمایی‎که بی‏‎توجه به منافع و آینده شرکت، فقط و فقط با نگاه سیاسی از شرکت بهره‎برداری به عنوان نردبان رشد، توسعه و رسیدن به مطامع سیاسی خود و دیگران بهره جسته آن را به ویرانه‏ای تبدیل نمودید.

النهایه اینکه:

گفتــار دروغ را اثـــــــــر نیست

چیــــزی زدروغ زشت تر نیست

از خجلت شرمش ار شود فاش

یــــــــــاد آر و دگر دروغ متراش