بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

مسیر انحرافی. 3=2+2، قسمت دوم: واقعیات افزایش حقوق سال90
ساعت ٢:٠٢ ‎ب.ظ روز ٢٥ بهمن ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: طبقه‎بندی مشاغل ، قلی‎ها ، ظاهرسازی ، کار و تأمین اجتماعی

مسیر انحرافی. 3=2+2، قسمت دوم: واقعیات افزایش حقوق سال90

برداشت اول

در قسمت قبل بیان شد که قضاوت صحیح در مورد هر پدیده‎‏ای مستلزم اشراف بر آن و اطلاع از واقعیات آن موضوع است. در این مورد هیچ تمایزی بین موضوعات وجود نداشته همه مصادیق اعم از سیاسی، مذهبی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... مشمول این قاعده عام می‎‏باشند. موضوع مورد بحث ما نیز مستثنای از این قاعده‏‎ی کلی نیست. ما در بصیر قصد آن داشته و داریم تا به بیان پدیده‏‎های نوظهوری در جامعه بپردازیم که رفتار و عملکرد ایشان علی‏رغم مغایرت اساسی با اصول و ارزش‏‎های دینی و انقلابی، متأسفانه در حال نهادینه شدن در  رفتار بسیاری از مدیران جامعه‎‏ی ما می‎‏باشد. هدف ما انتقام خصوصی از افراد یا گروه‏‎های خاصی نبوده و انشاالله نخواهد بود. ما حسب تکلیف و تعهد دینی و اجتماعی خود به  تبیین و آسیب‎‏شناسی عملکرد، برنامه‎‏ها و علل بروز و نمود این آسیب‏‎ها در مورد یکی از این پدیده‏‎ها که در محیط پیرامون ما طی ایام گذشته آسیب فراوانی به نظام، ارزش‏‎های دینی و انقلابی، اموال عمومی و بیت‎‏المال وارد نموده است، می‏‎پردازیم.


برداشت دوم

یکی از شگردهای آقای قلی‏‎ها و هیأت همراه وی، ارائه اطلاعات خلاف واقع به منظور جلب نظر موافق و مساعد اطرافیان، کارکنان و ناظران؛ با هدف ایجاد مقبولیت و محبوبیت کاذب بوده است. ما به وضوح تأثیرپذیری بسیاری از اطرافیانمان را از این ترفند تیم مدیریتی سابق شرکت، هر روزه مشاهده می‏‎کنیم. برای نمونه تعداد زیادی از خوانندگان وبلاگ با ارسال کامنت‏‎های متعددی مطالب ما را غیرمنصفانه، آقای قلی‏ها را به عنوان مدیری شایسته که اقدامات مؤثری برای بهبود وضع معیشت کارکنان انجام داده است معرفی می‏‎کنند. ایشان نمونه شفّاف، اثربخش و غیرقابل انکار این مدیرِ جوان را افزایش حقوقِ چشم‏‎گیر در سال 90 بیان می‏‎کنند و همین اقدام را به تنهایی برای غیرمنصفانه بودن مطالب ما کافی می‏‎دانند. با توجه به اینکه انتساب افزایش حقوق سال 90 شرکت بهره‎‏برداری به آقای قلی‎‏ها از اساس غیرواقع و کذب محض است، لازم دانستیم مطالبی را جهت تنویر افکار خوانندگان وبلاگ و در پاسخ به کامنت‏‎های متعدد ارائه نماییم.

  • تهیه، تدوین، تصویب و اجرای طرح طبقه‏‎بندی مشاغل، فرایندی طولانی و زمان‎‏بر است که اجرایِ کامل آن مستلزم صرف حداقل دو سال زمان است. برای نمونه فرایند تهیه و تدوین اولین طرح طبقه‏‎بندی مشاغل در مترو از سال 79 آغاز و فرایند اجرای نهایی آن تا سال 81 به طول انجامید.
  • بازنگری و اصلاح طرح طبقه‎‏بندی مشاغل شرکت، سال 88 در دستورکار شرکت بهره‏‎برداری متروی تهران قرار گرفت. بر همین اساس این تصمیم طی نامه‎‏ی شماره 77/23/88 به ‏تاریخ 1/9/88 به اداره‌کل نظارت بر نظام‌های جبران خدمت وزارت‌کار ارسال گردید. آن اداره کل نیز طی نامه‎‏ی شماره 99461 به‏ تاریخ 7/10/88 موافقت رسمی خود را جهت بازنگری طرح، منطبق بر مشخصات ارسالی و درصد افزایش بودجه طرح  از سوی شرکت اعلام نمود. پس از آن فرایند بازنگری و اصلاح طرح توسط مشاور مورد تایید آن وزارتخانه آغاز و تا اواخر سال 89 به طول انجامید. پس از تکمیل طرح، کل مستندات برای تصویب به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ارسال گردید. آن اداره کل نیز در تاریخ 28/3/90 طرح طبقه‏‎بندی شرکت را تصویب و برای اجرا ابلاغ نمود. پس از آن با تطبیق کلیه کارکنان با این طرح، افزایش‏‎های ناشی از اجرای طرح نیز بر اساس مصوبات سال 88 از تاریخ 1/1/90 به کارکنان پرداخت گردید. تطبیق مذکور از تاریخ تیر تا آبان 90 زمان صرف نمود و در حقوق آبان 90 اعمال گردید.

حال دوستانی که این افزایش‏‎ها را به عنوان نتیجه تصمیم و اقدام آقای قلی‎‏ها ترویج نمودند، بفرمایند افزایشی که صورتجلسه‏‎ی آن سال 88 تایید، مصوبه‎‏ی نهایی آن در سال 89 به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال و نهایتاً اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران آن را در تاریخ 28/3/90 تصویب و برای اجرا به شرکت ابلاغ نمود چه ارتباطی با آقای قلی‏‎ها که از تاریخ 1/4/90 به عنوان مدیرعامل شرکت منصوب گردید، دارد؟ پیشنهاد می‏‎کنیم این دوستان مستندات طرح را جهت تنویر افکار دیگران در منظر و مرئای ایشان قرار دهند تا سیه‎روی شود هر که در او غش باشد. البته با توجه به اینکه این اقدام بزرگ و اثربخش از همان ابتدا به دروغ به نام آقای قلی‏‎ها و تیم مدیریتی وی ثبت گردیده بود - برای نمونه اطلاعیه شماره 2030242 -، اینجانب شرح ماوقع فوق‏الذکر را در تاریخ 30/8/90 طی نامه‏‎ی شماره 2041918 به اطلاع عموم کارکنان رساندم .

با مستندات غیرقابل خدشه‎‏ی فوق‎‏الذکر تکلیف افزایش حقوق سال 90 مشخص است. حال دوستان  مصادیق دیگر اقدامات مؤثر آقای قلی‏‎ها را برای بهبود وضع معیشت کارکنان شرکت بیان نمایند!