بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

بدون شرح . فرازی از سخنان مقام معظم رهبری در باب مبارزه با فساد
ساعت ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ روز ٢٩ دی ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: مفاسد اقتصادی ، آقازاده ، خیانت مسئولان ، اختلاس

بدون شرح

"فرازی از سخنان مقام معظم رهبری در باب مبارزه با فساد"

مبارزه با فساد، یک مبارزه جدّی و واقعی است. مفسدین تهاجم خواهند کرد و فشار خواهند آورد. برخی فعالیت‏‎ها بر اساس سه گانه قدرت و ثروت و رابطه شکل گرفته، اگر نهاد یا فردی بخواهد ضربه‏‎ای به آن وارد کند و به حریم ممنوعه وارد شود مانند این است که بخواهد با سرنیزه یک هیولای وحشی را از پا دربیاورید. قطعا این هیولا نعره‏‎های وحشت‎ناکی خواهد کشید و شما را خواهد ترساند و چنان‏چه فرار نکنید و


بایستید به شما حمله خواهد کرد.

همچنین در این راه مسئولان و گروه‎های اجتماعی و دانشجویی با غول بی‏‎شاخ و دمی طرف هستند که از فرطِ حرام‏‎خواری و مکیدنِ بیت‏‎المالِ مسلمین، به یک دیوِ ترسناک تبدیل شده است و از سوی دیگر با افرادی مواجهند که به نام تقوا و خیرخواهی، اشعری‎‏مآبانه، پیاده نظام مفسدین می‏‎شوند و به دلایل واهی توجیه‏‎گر امر فساد هستند. ایجاد حریم‏‎های بی‏جا و شأن‏‎های مقدس به افرادی که خواسته یا ناخواسته در فساد شریک بوده‎اند، بدترین نوع دفاع از نظام است.

با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‏‎ها و به تدریج فریادها و نعره‏‎هایِ مخالفت با آن بلند خواهد شد. این مخالفت‎ها عمدتا از سوی کسانی خواهد بود که از این اقدام بزرگ متضرر می‎‏شوند و طبیعی است ساده‎دلانی که از القاءات آنان تاثیر پذیرفته‎‏اند با آنان هم‎‏صدا شوند. این مخالفت‎‏ها نباید در عزم راسخ شما تردید بیفکند.

گروه دیگر که در این مسیر سدِّ راه مبارزه هستند یا لااقل کمکی به ریشه‎‏کن کردن آن نمی‎‏کنند، سکوت‏‎کنندگانی هستند که در بین مسئولین و روحانیون بلندپایه و شخصیت‏‎های سیاسی به وفور یافت می‎‏شوند که باید به آنها آموخت، در ظلم نه تنها ظالم، بلکه مظلوم و کسانی که در برابر ظلم سکوت کرده‏‎اند، هرسه به اشدِّ مجازات در پیشگاه الهی خواهند رسید.

به مسئولان خیرخواه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد به نوعی هم دستی با فاسدان و مفسدان است . اعتماد عمومی به دستگاه‏‎ها، در برخوردِ با مجرم و متخلف با قاطعیت و عدم تزلزل، خود را نشان می‏‎دهد.