بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

پروه ازگل، منتهاالیه ویژه‏‎خواری از بیت‎‏المال
ساعت ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳ دی ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: قانون ، دین

پژواک . بیت‎‏المال و اموال عمومی . قسمت هفتم، پروه ازگل، منتهاالیه ویژه‎‏خواری از بیت‎‏المال

پرده‎‏برداری از واقعیات تکان‎دهنده پروژه ازگل

قبلا در مطلبی با عنوان "پروژه مسکونی ازگل" با موضوع نشر اخباری در مورد واگذاری امتیاز تعدادی آپارتمان در منطقه ازگل، بیان شد که این تسهیلات به عنوان رانت صرفاً در اختیار افراد خاصی قرار گرفت و متأسفانه این موضوع نیز با درایت ویژه آقای قلی‏ها همانند بسیاری از تسهیلات ویژه دیگر، تنها در اختیار افراد خاصی قرار گرفت.

پس از آن با پیگیری به عمل آمده و اطلاعات واصل شده با کمال تأسف و تأثر اطلاعات تکان‎‏دهنده‎‏ای از نحوه توزیع و تقسیم این آپارتمان‏‎ها توسط آقایان قلی‏ها و توکلی به دست آمد که در مقام قیاس و تمثیل تنها چیزی که می‎‏تواند مبین این اقدام آقایان مدعی دین و نظام و ارزش‏‎ها باشد، برخوردی به مانند توزیع میراث رایگان پدری از سوی ایشان است.


برداشت اول

1. بر اساس اسناد موجود زمین این پروژه به مساحت 5000 متر مربع، در منطقه یک به آدرس تقاطع بزرگراه امام علی(ع) و بزرگراه شهید بابایی،... جنب ایستگاه در حال احداث مترو، در تاریخ 90/7/27 به تملک شهرداری منطقه یک درآمد.

2. بر اساس بند 7 صورتجلسه 53 ستاد ساماندهی مسکن کارکنان شهرداری تهران جهت واگذاری به پرسنل واجدِشرایطِ فاقد مسکن در اختیار تعاونی مسکن سازمان بازنشستگی قرار گرفت.

3. بر اساس مصوبه مورخ 92/4/29 کمیسیون تهاتر، از مبلغ کارشناسی شده، مبلغ 150 میلیارد ریال از ارزش زمین را به نفع کارکنان ثبت‎‏نام شده در پروژه تعدیل و بخشیده شد.

4. پر اساس مصوبه کمیسون مربوطه تعداد 50 واحد از مجموع 180 واحد این پروژه به منظور واگذاری به پرسنل واجدِشرایطِ فاقد مسکن در اختیار شرکت بهره‎‏برداری متروی تهران قرار گرفت.

برداشت دوم

بدون اظهار نظر حقوقی از جهت ماهوی و شکلی در خصوص این پروژه و نحوه واگذاری زمین، از جهت شکل انتخاب واجدین شرایط! توسط آقای قلی‏ها مدیرعامل وقت شرکت بهره‎‏برداری سخن برای بیان بسیار است.

بر اساس شواهد و قرائنِ غیرقابل خدشه، آقای قلی‏ها و آقای توکلی(مرد شماره یک شرکت بهره‎‏برداری!) با اجتهاد خود و با تعریفی که از مفهوم عدالت و بیت‎‏المال طی دو سال و نیم گذشته از ایشان مشاهده شد اقدام به تقسیم این واحدها نمودند.

ایشان با این امانتی که از بیت‎‏المال مسلمین در اختیارشان قرار گرفت، همانند غنائم  به دست آمده از نبرد، یا به مانند میراث گران‎‏بهایی که از اجدادشان به ارث رسیده برخورد نمودند و از باب رعایت طبقات ارثِ قانون مدنی، طبقه به طبقه به تقسیم آن پرداختند. به این صورت که با واگذاری این واحدها به بستگان و اقوام درجه 1 و درجه 2 و ... نوبت به دوستان و مقرّبان درگهِشان رسید و  در نهایت برای رعایت حقوق کارکنان قدیمی شرکت! تعداد انگشت‎‏شماری از این واحدها جهت رد گم کردن، به تعدادی از معاونین و مدیران واگذار گردید( البته بعد از به صدا درآمدن کوس رسوایی این پروژه و به منظور ترمیم وجهه خود در تاریخ 92/6/23  اقدام به حذف تعدادی از مقرّبان و اضافه نمودن نفرات جدید نمودند).

در لیست 50 نفره مذکور با انواع روابط نسبی و سببی مواجه می‎‏شوید. ملاحظه نام تعدادی برادر، شوهرخواهر، داماد، برادرزن و انواع مختلف روابط و علقه‎‏های خانوادگی.

در لیست 50 نفره مذکور با تعدادی جوان 23 یا 24 ساله‏ مواجه می‎‏شوید که هنوز در ایام تجرد به سر برده و همسر نیز اختیار ننموده‎‏اند.

در لیست 50 نفره مذکور با تعداد قابل توجهی از نام‏ها مواجه می‎‏شوید که نه‏‎تنها کارمند شرکت نیستند بلکه تعدادی از آنها هیچ رابطه استخدامی با هیچ یک از سازمان‏‎ها و موسسات شهرداری نیز ندارند.

در لیست 50 نفره مذکور  با تعداد زیادی از کارکنان مواجه می‎‏شوید که طی 2 سال حضورشان در شرکت انواع بهره‏‎ها و غنائم را از اموال و بودجه شرکت به عنوان اموال عمومی به غنیمت بردند. علی‎‏الحساب‏‎های چندده میلیونی غیرقانونی، سنوات‎‏های کلان غیرقانونی، وام‎‏های کلان غیرقانونی، پست‏‎ها و گروه‎‏های بالای غیرقانونی، سفرهای خارجی متعدد و ... که اگر بخواهیم حق مطلب را ادا کنیم زبان الکن از ابراز واقعیت در مورد این افراد خواهد بود و شاید تصویر زیر  بتواند تنها اندکی مبیّن نگاه این آقایان و مدعیان دروغین دین و ارزش‏ها به فرصت تصدی  پست و مقام  در شرکت بهره‎‏برداری باشد.

و تأسف‎‏بار و غم‎‏انگیز اینکه در لیست 50 نفره مذکور  با نام مدیران ارشد و تعدادی از کارکنان دستگاه‎‏های نظارتی شرکت مواجه می‎‏شویم. دستگاه‎‏هایی که وظیفه آنها برخورد با این تخلفات، کثیفی‏‎ها و فسادهاست ولی خود نیز از این بهره‏‎های غیرقانونی بهره‎‏مند و ...

النهایه اینکه بابت مظلومیت نظام، رهبرمعظم‎‏انقلاب، شهدا و ارزش‎‏ها باید خون گریه کرد که این طایفه فریب‏‎کار و چپاول‎‏گرِ بیت‎‏المال با این همه تخلف و خیانت باز هم از همه مدعی‏‎تر به دین، تشیع، اهل‎‏بیت، انقلاب، رهبری و شهدا هستند.

به امید برخورد قاطع دستگاه قضایی با این تخلفات و جرائم  آشکار و استرداد حقوق بیت‏‎المال از این افراد.

ادامه دارد