بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

پروژه مسکونی ازگل
ساعت ۱٢:٠٥ ‎ق.ظ روز ٤ دی ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: مترو

پروژه مسکونی ازگل

 

مدتی است اخباری در خصوص واگذاری زمین از سوی مدیریت شرکت بهره‏برداری به تعدادی از افراد در منطقه ازگل و منشاء و مالکیت این زمین‏ها در سطح شرکت به صورت گسترده پیچیده شده است. اصل خبر منطبق بر واقع بوده این زمین‏ها در قالب قرارداد پیش‏فروش آپارتمان به این افراد واگذار گردیده است لکن آن چیزی که همچنان مبهم بوده هیچ پاسخی از سوی مدیریت شرکت به افکار عموم کارکنان ارائه نگردیده آن است که:


1. این زمین‏ها از سوی چه نهاد و ارگانی در اختیار مدیریت شرکت قرار گرفته است؟

2. ملاک و معیار  در تقسیم این امتیازات چه بوده است؟ چرا آقای قلی‏ها به تشخیص و اجتهاد خود و بدون ضابطه قانونی این تقسیم را انجام داده و تنها افراد خاصی را از این مزایا بهره‏مند نموده است؟

3. شایعات گسترده‏ای در خصوص تعلق این زمین‏ها به کلیه صاحبان سهام کارکنان شرکت بهره‏برداری در تعاونی شهریار وجود دارد. مرجع پاسخ‏گویی به این ابهامات و سوالات و رد یا تایید آن چه کسی است؟

4. بر فرض صحت برخی خبرها در خصوص عدم تعلق این زمین‏ها به کلیه صاحبان سهام کارکنان شرکت بهره‏برداری در تعاونی شهریار و صحت خبر تعلق این زمین‏ها به صندوق بازنشستگی شهرداری تهران چه ارتباطی بین شرکت بهره‏برداری به عنوان عضوی از صندوق تامین اجتماعی  با صندوق بازنشستگی شهرداری تهران وجود دارد!؟

و سوالات و ابهامات متعدد دیگر.

به نظر با توجه به ارزش بالای ملکی زمین مورد اشاره به علت موقعیت جغرافیایی و خوش آب و هوا بودن آن و با عنایت به بهای اندک مُقوَّم شده برای افرادی که این املاک به اجتهاد و تشخیص آقای قلی‏ها به آنها واگذار گردیده این قرارداد مصداق بارز معامله محاباتی است که به وضوح بین بهای مُقوَّم شده و ارزش واقعی ملک مورد اشاره، عدم تعادل و تفاوت فاحش وجود دارد. همین امر ذهن هر انسان عاقلی را به سمت امّا و اگرهای فراوانی سوق می‏دهد و مزید و مشدد این سوءظنِ عقلایی آن است که:

 اولاً معامله محاباتی از محل بودجه عمومی و بیت‏المال غیرقانونی است.

ثانیاً در صورت تصویب تسهیلات خاصی از سوی مجموعه شهرداری تهران برای لحاظ تخفیف یا عدم تعادل و محابات، این تسهیلات نمی‏تواند به عنوان رانت صرفاً در اختیار افراد خاصی قرار گیرد که متأسفانه این موضوع نیز با درایت خاص آقای مهندس قلی‏ها همانند بسیاری از تسهیلات خاص دیگر (مثل وام‏های کلان بانکی از محل رسوب و بلوکه نمودن میلیاردها تومان از بودجه شرکت در چند بانک و موسسه خاص که در عنوان مطلب "پژواک . بیت‏المال و اموال عمومی . قسمت دوم، ویژه‏خواری" ذکر شد) تنها در اختیار افراد خاصی قرار گرفت.

پیشنهاد می‏کنیم:

اولاً دستگاه‏های نظارتی برون سازمانی مستقر در شرکت به این موضوع نیز رسیدگی نموده و ابهامات را برطرف نمایند. البته همانند بسیاری از موارد دیگر امیدی به واحدهای نظارتی درون شرکت به علت بهره‏مندی از این امکانات و مزایا توسط آقایان ... وجود ندارد.

ثانیاً اسامی افرادی که از این فیوضات بهره‏مند گشته‏اند نیز منتشر گردد.