بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

سخن نخست
ساعت ٩:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱٩ آبان ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: بصیر ، مترو ، دین

سخن نخست

به یاری خدا قصد دارم تا با بهره‏مندی از فضای مجازی اقدام به ارائه نظرات و دیدگاه‏های...


به یاری خدا قصد دارم تا با بهره‏مندی از فضای مجازی اقدام به ارائه نظرات و دیدگاه‏های خود در باب مسائل مختلف اطراف در حوزه ‏های سیاسی، اجتماعی و دینی نمایم تا به اندازه بضاعت و قلت اندیشه و توان، به زعم خود نقش و وظیفه خویش را به عنوان یک جوان ایرانی مسلمان در جامعه پررنگ‏تر از گذشته ایفا نمایم.

آنچه مرا در رسیدن به این تصمیم و آغاز فعالیت این وبلاگ مصمم ساخت، دلزدگی و

آزردگی  از بعضی رفتارها، اقدامات و فعالیت‏های عده‏ای از اطرافیانِ مذهبی‏نما و انقلابی‏نما در محیط  اطرافم بود که اعمال، رفتار و گفتارشان را در تعارض آشکار با اندیشه‏ های ناب دینی و اهداف  و آرمان‏های انقلاب، امام و رهبری دیدم.

اعمال و رفتاری که بروز و نمود آن آثار زیان‏باری  به بار آورده و طی ایام گذشته بسیاری از دوستان و اطرافیانم را از اصول و ارزش‏های دینی  و مبانی نظام اسلامی دلزده نموده است.

برایم قابل قبول نیست که آسوده ‏خاطر، عافیت‏طلبانه و محافظه‏ کارانه از کنار این خطاهای بزرگ  بگذرم. بر خود فرض می‏دانم به اندازه بضاعت و توان  خود این ناراستی‏ها و کجی‏ ها را با  ملاک‏ها و معیارهای دینی سنجیده و سره را از ناسره هویدا نمایم.

بگویم که دینداری و ولایتمداری در رفتار و عمل است نه در شعار و ظاهر و نصبِ شمایل دینی و مذهبی.

اینکه، مطیع رهبر بودن و اجرای اوامر وی ملاک و مبناست نه نصب تابلویِ بزرگ"رهسپاریم با ولایت تا شهادت" بر بام و رفتار مغایر اصول و مبانی نظام و رهبری.

رفتاری که متاسفانه به نام و با شعار دین و نظام است لکن با هدف و انگیزه‏ای مغایر.

مصداق فرمایش حضرت امیر که فرمودند: کَلِمَةُ حَقٍّ یُرَادُ بِهَا بَاطِلٌ.

انشاءالله هدف این است که واقع را بنمایانیم تا این رفتارها به نام و حساب دین، مذهب، نظام و  رهبری نوشته نشود. هر چند که تاثیرات منفی این اقدامات  ناصواب بر عقاید شاهدان و ناظران این اعمال اجتناب ناپذیر است.

19 آبان 1392