بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

شعار!!! تجدید میثاق با اهداف و آرمان‎های امام
ساعت ۱:٢٢ ‎ب.ظ روز ٢۳ بهمن ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: مناسبتی ، مفاسد اقتصادی ، خیانت مسئولان ، انقلابی نما

 

شعار!!! تجدید میثاق با اهداف و آرمانهای امام

سی‎وششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره)، روز گذشته با برگزاری راهپیمایی 22 بهمن، همچون سال‎های قبل به پایان رسید. ما در این مجال برآنیم تا از منظری متفاوت به موضوع بپردازیم؛ مخاطب ما نیز بعضی مسئولین سطوح مختلف اجرایی، تقنینی و قضایی، از صدر تا ذیل جامعه می‎باشند. حسن مطلع ورود ما به بحث مهم‎ترین مصداق رفتاری برخی مسئولان سطوح مختلف جامعه در دهه‎ی فجر انقلاب اسلامی است که از منظر افکار عمومی آن را همانند بسیاری از رفتارهای دیگرِ تهیِ از محتوا و عمل، به نمایشی‎ترین و تصنّعی‎ترین رفتار تعدادی از مقامات و مسئولین تبدیل نموده است؛ حضور پی‎درپی مقامات و مسئولان به همراه کارکنان تحت امر خود در حرم امام خمینی(ره) با شعار!!! تجدید میثاق با اهداف و آرمان‎های امام.


دو صد گفته چون نیم کردار نیست

از بزرگ‎ترین و مهم‎ترین اهداف و آرمانهای امام(ره) در قیام، انقلاب و تأسیس حکومت اسلامی تحقق عدالت و مبارزه با تبعیض، فساد سیاسی و اقتصادی بوده گفتمان اصلی انقلاب و عامل اساسی مشارکت گسترده مردم در قیام نیز همین موضوعات بوده است. بدون شک و قطعاً عوامل مبقیه انقلاب همان عوامل محدثه آن یعنی عدالت و مبارزه با تبعیض، فساد سیاسی و اقتصادی است.

اکنون در سی‎وششمین سالروز پیروزی انقلاب؛ هوشمندانه، بدون تعصّب، با منطق و منطبق بر واقع بیاندیشیم که مهم‎ترین، بزرگترین و چالش‎برانگیزترین خطری که نظام و انقلاب را تهدید می‎کند چیست؟

مسئولین جامعه بپذیرند یا نپذیرند، در افکار عمومی بی‎عدالتی، تبعیض و مفاسد بزرگ اقتصادی که در جامعه‎ی به ظاهر علوی ما پیاپی رونمایی می‎گردد بزرگ‎ترین و مهم‎ترین خطر و چالش پیش‎روی نظام و انقلاب است.

برای مردم قابل قبول نیست که طی 10 روز گذشته تمام همّ و غم مسئولین در سطوح مختلف جامعه، حضور پررنگ و گسترده در حرم بنیان‎گذار انقلاب و اظهار تجدید بیعت با اهداف و آرمان‎های امام خمینی(ره) باشد لکن ابتدایی‎ترین نشانه‎های این اهداف و آرمان‎ها در رفتار برخی از ایشان مشاهده نگردد!!!

آیا جز این است که مفاسد اقتصادی اساسی‎ترین مانع استقرار حاکمیت اسلامی و سدّ بزرگ تحقق عدالت است؟ داعیه تجدید بیعت با آرمان‎های امام(ره) در تضاد آشکار با مفاسد اقتصادی و سیاسی‎ای است که افکار عمومی به وفور شاهد و ناظر آن است. مصادیقی از اختلاسها، ارتشاءها، سوءاستفاده از بیتالمال و اموال عمومی، رانت‎ها، ویژه‎خواری‎ها و اوج این مشاهدات، مصادیق کلان و عجیب مربوط به مفاسد کلان اقتصادیِ 3000 میلیاردی، 8700 میلیاردی، 6000 میلیاردی، 12000میلیاردی که هر روز با افتخار! در جامعهی علوی ما رونمایی میگردد با داعیه تجدید بیعت با آرمان‎های امام(ره) جمع اضداد است و محال!!!

و اسف‎بارتر اینکه قریب به اتفاق این مصادیق در بازه زمانی‎ای به وقوع پیوسته که زمام امورِ اجرا، تقنین و قضا در دست داعیه‎داران پرطمطراق نظام و ارزش‎ها بوده است.

مشاهدات ما و طیف اصلی خوانندگان وبلاگ در محیط پیرامونمان طی سه سال گذشته، گواه و مؤید این نکته است که متأسفانه آفت و بلای خانمانسوزی که دامن‎گیر جامعه شده آن است که عده‎ای فرصت‎طلب و جاه‎طلب با تمسّک و تظاهر به نمادهای دینی و انقلابی برای خود مصونیت آهنین ایجاد نموده و بر خلاف اهداف و آرمانهای امام، انقلاب و رهبری در حال نهادینه نمودن بیعدالتی، تبعیض و فساد سیاسی و اقتصادی هستند.

مخلص کلام آنکه تجدید میثاق واقعی -نه شعاری- با اهداف و آرمان‎های امام(ره) حضور نمایشی در حرم ایشان نیست بلکه اقدام عملی و مؤثر برای تحقق واقعی عدالت و مبارزه با تبعیض، فساد سیاسی و اقتصادی است.