بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

آموزه‎های مدیریتی، قسمت دوم، دستورالعمل جدید برای مدیران متروی مسکو
ساعت ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ روز ٢٤ آبان ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: آموزش مدیریت ، متروی تهران ، مدیران شهرداری ، نظارت و بازرسی

 

آموزه‎های مدیریتی، قسمت دوم:

دستورالعمل جدید برای مدیران متروی مسکو

امروز خبر جالبی در خصوص دستور رییس متروی مسکو در بعضی سایت‎های خبری انتشار یافت. به نظر تأسی از این شیوه‎ی دقیق، کارگشا، علمی و آسیب‎شناسانه در تمام حوزه‎های مدیریتی جامعه خصوصاً حوزه حمل و نقل، برای برون‎رفت از بسیاری از مشکلات و معضلات مؤثر و راه‎گشا خواهد بود.

در این خبر آمده است:


 «به مقام‎های ارشد متروی مسکو گفته شده که باید از سیستم قطار شهری برای رفتن به سر کار استفاده کنند.

خبرگزاری دولتی تاس می‎گوید دمیتری پگوف، رئیس متروی شهر مسکو، به معاونان خود و روسای بخش‎ها دستور داده که مانند مسافران عادی باید برای رفتن به سر کار از مترو استفاده کنند.

پگوف می‎گوید: هر کس باید شخصاً ببیند و درک کند که در بخشی که ریاست آن را به عهده دارد چه اتفاقی می‎افتد، کار چگونه انجام شده است و چه چیزی باید بهبود یابد یا تغییر کند.

او به خبرگزاری تاس گفت: من با مترو سر کار می‎روم، هر روز به ایستگاه مترو می‎روم و حدود ۳۵ دقیقه در راه هستم و باید خط هم عوض کنم.

یکی از امتیازات شغلی پگوف این است که او می‎تواند با راننده شخصی به سر کار برود، اما او می‎گوید ترجیح می‎دهد که با توده‌ مردم در واگن‎های مسافربری باشد.

متروی مسکو با ۱۹۵ ایستگاه و ارائه‌ خدمات به بیش از نه میلیون مسافر در روزهای کاری هفته، یکی از قدیمی‌ترین  و شلوغ‌ترین و زیباترین متروهای جهان است.

بر اساس آخرین گزارش بخش روابط عمومی مترو مسکو، یکی از بررسی‌های اخیر نشان می‎دهد که ۵۵ درصد مسافران از خدمات آنها رضایت دارند!»