بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

دولت یازدهم ریالی بابت یارانه بلیت و توسعه مترو نداده است
ساعت ۸:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱٠ آذر ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: مترو ، قانون

دولت یازدهم ریالی بابت یارانه بلیت و توسعه مترو نداده است

پیرو تماس‏های مکرر و کامنت‏های متعدد دوستان در خصوص درج لینک خبر مصاحبه مدیرعامل شرکت بهره‏برداری با خبرگزاری فارس در خصوص عدم پرداخت یارانه بلیت مترو توسط دولت یازدهم، بصیر این لینک را جهت بهره‏مندی درج می‏نماید.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920906001360

نظر بصیر در خصوص این مصاحبه:


بصیر نفیاً یا اثباتاً در خصوص اصل موضوع مصاحبه هیچ نظری ندارد اما به دولت محترم پیشنهاد می‏نماید:

اولاً ضمن احترام به قانون، مقدمات اجرای صحیح آن را در خصوص مترو فراهم آورده و بودجه تعیین شده  توسط قانون‏گذار را به مترو تخصیص دهد.

ثانیاً بر اساس تجربه موجود  و رویه جاری در شرکت بهره‏برداری طی دو سال گذشته، دولت محترم  حتماً و قطعاً پرداخت بودجه به مترو را مؤخر بر اخذ تضمین‏های لازم از مجموعه مدیریتی شرکت مبنی بر تغییر سبک مدیریتی در خصوص اهداف، اولویت‏ها و نحوه برنامه‏ریزی و مصرف بودجه  قرار دهد چرا که اگر این تضمین دریافت نشود سرانجام این بودجه نیز همانند سایر هزینه‏های غیرمرتبط با اولویت‏های مرتبط با حوزه حمل و نقل در مترو خواهد بود.

ثالثاً به نهادهای نظارتی از جمله دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور اعلام نماید تا اقدام مقتضی را بر مبنای قانون و شرح وظایف خود به منظور پایش و بررسی دقیق مصرف بودجه و انطباق آن بر ضوابط و مقررات! به عمل آوردند تا ...

 

و نکته آخر گلایه از خبرگزاری محترم فارس  به این دلیل که با توجه به جهت کامنت‏های  این خبر بعد از حدود دو ساعت از آن،  ظاهراً از تایید و درج کامنت‏های این خبر از ساعت 21 به بعد آن روز امتناع نمود که این اقدام مغایر اصول اولیه فعالیت رسانه می‏باشد. امیدواریم مسئولان محترم این خبرگزاری مهم اجازه ندهند تا تعدادی از کارکنان آن رسانه! منافع مردم و اعتبار رسانه‏ای خود  را فدای منافع اشخاص خاصی! نمایند.