بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

آزادی اندیشه در حکومت اسلامی
ساعت ۱٠:۱٩ ‎ب.ظ روز ۳۱ امرداد ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: آزادی ، مطهری ، انقلابی نما

 

بازپخش اندیشه‎های مغفول ماندهیِ بزرگان؛ قسمت نخست

آزادیِ اندیشه در حکومت اسلامی

چندی پیش برای انجام تحقیق و پژوهش در یکی از حوزه‎های تاریخ سیاسی معاصر به مطالعه و تدقیق در آراء، اندیشه‎ها و مبانی نظری بعضی از بزرگان چون مرحوم امام خمینی و علامه‎ی شهیدمطهری پرداختم. نکته جالب توجه اینکه در حین بررسی و مداقّه‎ی در این آثار، با سخنرانی‎ها، آثار و متونی از این بزرگان مواجه شدم که تقریباً برای بنده تازگی داشته برای نخستین نوبت با آن مواجهه داشته‎ام. و انگشت حیرت بر دهان که چرا رسانه‎های ما خصوصاً صدا و سیما به نشر و بازپخش آنها نمی‎پردازد. البته به زعم بنده صدا و سیما اگر قصد بازپخش آنها را داشته باشد شاید بخش‎های زیادی از آن را سانسور نماید.

و جالب‎تر اینکه این آراء و نظرات در شرایط موجود راه‎کار برون‎رفت از بسیاری از معضلات و مشکلات موجود در حوزه‎ها و موضوعاتی چون فرهنگ، سیاست، آزادی، مفاسد اقتصادیِ بعضی مسئولان و مدیریت صحیح جامعه است. و عجیب‎تر اینکه بسیاری از این مبانی با رفتار و عملکرد بسیاری از مسئولان و حاکمان جامعه دارای تضادی فاحش است؛ خصوصاً رفتار و گفتار بسیاری از داعیه‎داران پرطمطراق نظام و انقلاب و اصولگرایی که بعضاً خود را دلواپس نظام و انقلاب جلوه می‎دهند.


 
دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس مدیران شهرداری را
ساعت ٧:۳٦ ‎ب.ظ روز ٢٧ امرداد ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: قالیباف ، مدیران شهرداری ، قانون گریزی ، شهرداری تهران

 

دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس مدیران شهرداری را

سخنان معاون شهردار تهران -که از قضا از جمله‌ی خیل عظیمِ سرداران و سرهنگ‌های بازنشسته‌ی است که برخلاف قوانین و مقررات جاری و با زیرپاگذاشتن قوانین، سالیان طولانی است که مناصب ریز و درشت شهرداری را در انحصار خویش دارند- در پاسخ به تذکر یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه علنی امروز شورا در خصوص گسترش فساد در شهرداری تهران، واقعاً تأمل و تأسف‎برانگیز بوده است. خصوصاً ادعای آقای امانی در مورد تقدیر رسمی و کتبی سازمان بازرسی کل کشور و وزارت دادگستری از شهرداری تهران بابت سلامت اداری!!!