بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

فاصله ما تا غدیر
ساعت ٥:۳٦ ‎ق.ظ روز ٢۱ مهر ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: شیعه راستین ، سیره علوی ، بیت المال ، ظاهرسازی

 

فاصله ما تا غدیر

18 ذی‎الحجه 1435 ه.ق سالروز واقعه بزرگ غدیر و عید بزرگ انتصاب حضرت علی(ع) به عنوان امام و ولیّ، 1425 سال قبل در برکهی غدیرخم.

در خصوص اصل این واقعهی بزرگ بین همه مسلمین اتفاق نظر وجود دارد لکن اختلاف بین شیعه و اهل سنّت در مفهوم، محتوا و معنای الفاظ خطبه‎ غدیر است. این‎که مراد از ولیّ در خطبه غدیر امامت و سرپرستی امت است یا محبت و نزدیکی و دوستی.


 
دوره فشرده آموزشی مقدمه علم حقوق. قسمت سوم. آموزش تنظیم لایحه دفاعیه
ساعت ٦:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱٦ مهر ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: حقوق غیرقانونی ، شهرداری تهران ، مدعی دین ، خیانت مسئولان

تکراری!!!

عاقلان را یک اشارت بس بُوَد

 

دوره فشرده آموزشی "مقدمه علم حقوقبرای بعضی کم‎سوادان پرمُدّعای تکیه زده بر ...

در ایام گذشته طی عناوین متعددی در خصوص تخلفات گسترده صورت پذیرفته در حوزه قوانین و مقررات مربوط به نظام طبقه‎بندی‎مشاغل و انتصاب و تخصیص گروه و حقوق و مزایای غیرقانونی به صدها نفر در دوره مدیریت سابق شرکت سخن گفته شد. بیان شد که کلیه قوانین و مقررات حاکم بر نظام طبقه‎‏بندی‎مشاغل و ضوابط مربوط به انتصاب، تعیین گروه و حقوق و مزایا در مورد صدها نفر نورچشمی نه تنها نادیده گرفته شد بلکه اگر بخواهیم حق مطلب را ادا نماییم باید بگوییم لگدمال گردید. اعمال این مقررات تنها اختصاص به کارکنان قدیمی و افرادی که فاقد رابطه و رانت بودند داشته خیل کثیری از افراد جدیدالاستخدام به واسطه و فیض بهره‎‏مندی از روابط، انتصاب یا انتساب به مقامات سیاسی، مدیریتی، مدیران شهرداری، مداحان و هیأت‎ها، رسانه‏‎ای مطبوعاتی، بازیگران مشهور سینما و تلوزیون و ... از اعمال قوانین و مقررات معاف گشته از پست‏ها و حقوق و مزایایی که تحت هیچ شرایطی استحقاق تصدی و بهره‎‏مندی از آن را بر اساس ضوابط و مقررات نداشته‎‏اند بهره‎‏مند گشته‎‏اند. حقوق و مزایایی که از نظر قانونی با ارفاق، استحقاق بهره‎‏مندی از نیمی از آن را نیز نداشته‎‏اند.


 
شهادت امام محمدباقر(ع) تسلیت‎باد
ساعت ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ روز ٩ مهر ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: مناسبتی

 ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت امام محمدباقر(عخدمت شما بینندگان محترم وبلاگ، فرصت را غنیمت شمرده حدیث ارزش‎مندی از آن حضرت بیان می‏‎گردد. خداوند به ما توفیق عمل به این روایات و رهروی واقعی ائمه هدی(ع) عنایت فرماید.