بصیر

تنها کسانی مردانه می میرند که مردانه زیسته باشند. سید مرتضی آوینی(ره)

جناب آقای قالیباف . نا امیدی را به نومیدی مداوا می‎کنی
ساعت ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱ اردیبهشت ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: قالیباف ، سیاسی کاری ، خیانت مسئولان ، مدیران شهرداری

 

جناب آقای قالیباف

ناامیدی را به نومیدی مداوا می‎کنی

امروز، انتشار خبری در رسانه‎ها و سایت‎های خبری بسیاری از شنوندگان و خوانندگان آن را مات و مبهوت کرد. خبر انتصاب آقای ع ق ک به عنوان رییس فرهنگسرای بهمن و مدیر فرهنگی هنری شهرداری منطقه 16 شهرداری تهران. مات و مبهوت از جهات مختلف؛ از جمله آنکه این فرد با چه تخصص، تجربه و توانمندی‎ای در این جایگاه خطیر منصوب شده است.

  • مگر نه اینکه لازمه تکیه بر جایگاه فرهنگی، آن‎هم در مسند مدیریت فرهنگی توان‎مندیِ علمی، فکری و بینشی در عرصه فرهنگ و قدرت تجزیه و تحلیل و شناخت عرصه فرهنگ است؟
  • مگر نه اینکه لازمه مدیریت فرهنگی توانمندی لازم جهت تعیین خط مشی‎ها، تبیین راهبردها و اهداف، نیازشناسی، سیاست‎گذاری و برنامه‎ریزی و در یک کلام اشراف کامل به حوزه فرهنگ است؟
  • و از همه مهم‎تر و اساسی‎تر، مگر نه اینکه واجب‎الوجود و شرط اساسی یک مدیر فرهنگی، اعتقاد، باور عمیق و از همه مهم‎تر التزام عملی به مبانی فرهنگی اسلام و انقلاب است؟

جناب آقای قالیباف، حال شما بفرمایید این قبیل افراد واجد کدام یک از شرایط الزامی فوق‎الذکر هستند که منصوبان شما با انتصاب ایشان، اینگونه عرصه فرهنگ را به سخره گرفته‎اند!؟


 
اقتصاد و فرهنگ، قسمت دوم، بخش دوم: اشتغال غیرقانونی خیل کثیری از بازنشستگان
ساعت ۱٠:٤٤ ‎ب.ظ روز ٢٩ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: قالیباف ، مدیران شهرداری ، قانون گریزی ، انقلابی نما

"اقتصاد و فرهنگ"، قسمت دوم، بخش دوم: التزام به قانون، لازمه "مدیریت جهادی"

اشتغال غیرقانونی خیل کثیری از بازنشستگان!!!

در دو قسمت قبل در مورد آفت استحاله و عدم التزام عملی به اصول و مبانی و در مقابل شعارزدگیِ صِرف؛ همچنین نهادینه شدن بیماری قانون‎گریزی و مستثنی دانستن خود از اِعمال بسیاری از قوانین و مقررات در بین بخش قابل توجهی از مسئولین و مدیران جامعه سخن گفتیم. بیان کردیم که ولایت‎مداری و سردادن شعار مدیریت جهادی تنها و تنها با التزام عملی و مطلق به قوانین و مقررات امکان‎پذیر بوده و با قانون‎گریزی هیچ تناسبی ندارد.

برداشت نخست:

یکی از قانون‎شکنی‎هایی که به وفور در اطراف خود شاهدیم و متاسفانه به امری شایع و عادی تبدیل شده است اشتغال غیرقانونی خیل عظیمی از بازنشستگان در مشاغل عالی تا عادی است. حال اگر از ایرادات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی وارد بر این رویه -آن‎هم در شرایطی که فقدان فرصت و موقعیت شغلی برای امرار معاش خیل عظیمی از نخبگان و فارغ‎التحصیلان مقاطع عالیه تحصیلی و معضل بیکاری از نگاه هیچ کودکی هم پنهان نیست- بگذریم؛ از جهت حقوقی نیز این اقدام کاملا غیرقانونی است،چراکه:


 
اقتصاد و فرهنگ، قسمت دوم، بخش اول: التزام به قانون، لازمه مدیریت جهادی‎
ساعت ۱:٥۱ ‎ب.ظ روز ٢٢ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: ظاهرسازی ، مدعی دین ، قانون گریزی ، مدیران شهرداری

"اقتصاد و فرهنگ"، قسمت دوم، بخش اول:

التزام به قانون، لازمه مدیریت جهادی

در قسمت قبل بیان شد که عدم التزام عملی به اصول و مبانی و در مقابل شعارزدگیِ صِرف و استحاله از اصول و مبانی، یکی از بزرگ­ترین آفت­‎هایی است که اغلب ما مبتلای به آن هستیم.

در موضوع مورد بحث و نحوه برخورد با شعار سال 93 نیز این آفت به وضوح قابل مشاهده است.

 

تقریبا همه ما در ایام نوروز برای مسافرت از شهرهای مختلف عبور کرده­‎ایم. بیشترین مشاهدات ما از سطح خیابان­‎های شهرهای کشور در این ایام، پلاکاردها و بَنِرهای بزرگی از نام­گذاری سال 93 بود که در حجم وسیعی در سطح شهرها نصب گردیده بود که اگر بخواهیم طنزگونه به آن بنگریم خود مؤید و مبیّن مدیریتی جهادی در تهیه و نصب این بَنِرها توسط مسئولان است، چرا که تهیه و تدارک این حجم وسیع از بَنِر، آن هم در ایام تعطیل عید که حتی تهیه نان از نانوایی میسّر نیست، خود گواه عزم و مدیریتی جهادی در بعضی مسئولان در اجرای شعار سال است!!!

از سوی دیگر تبلیغ گسترده بعضی افراد! به منظور مصادره­‎ی عنوان "مدیریت جهادی" به نام خود و نگاه انحصارطلبانه و سطحی به این واژه، علاوه بر


 
اقتصاد و فرهنگ، قسمت نخست: التزام عملی به مبانی دینی و انقلابی،لازمه مسلمانی
ساعت ٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱٥ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: شیعه راستین ، مدعی دین ، قانون گریزی ، سیره علوی

"اقتصاد و فرهنگ"، قسمت نخست:

التزام عملی به مبانی دینی و انقلابی، لازمه مسلمانی و اصولگرایی

سال 1393 توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان سال "اقتصاد و فرهنگ" نام‎گذاری شد. تکیه ایشان بر موضوع فرهنگ، مبیّن اهمیت و جایگاه والای آن در حفظ، توسعه، پیشرفت و اعتلای نظام مقدس اسلامی و کشور عزیز ایران است. معظم‎له در سخنان خود در تعریف فرهنگ این‎گونه فرمودند:


 
شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) تسلیت باد
ساعت ٥:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳ فروردین ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: مناسبتی ، شیعه راستین

ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) خدمت شما بینندگان محترم وبلاگ، فرصت را غنیمت شمرده احادیثی از آن حضرت بیان می‏گردد. خداوند به ما توفیق عمل به این روایات و رهروی واقعی ائمه هدی(ع) عنایت فرماید.